نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه نمی‌تواند به نیازهای جامعه بی‌توجه باشد

رئیس دانشگاه شیراز گفت: دانشگاه نمی‌تواند به نیازها و مسائل جامعه خود بی‌توجه باشد زیرا از سرمایه‌های جامعه استفاده می‌کند و در قبال آن مسئول است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ فارس، مجید ارشاد لنگرودی عصر چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت در دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران در شیراز، گفت: هر مقاله و پژوهشی که در دانشگاه ارائه و دنبال می‌شود باید با نیازهای جامعه منطبق بوده و در راستای رفع یکی از مسائل و پاسخگویی به نیازهای جامعه باشد.

وی برگزاری همایش‌های مختلف علمی از سوی دانشگاه شیراز را حرکت در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی توصیف و تاکید کرد: برای بررسی و حل مشکلات خصوصا در حوزه‌ی اقتصاد نیازمند همدلی و اتحاد هستیم و همایش‌هایی نظیر دوازدهمین همایش حسابداران نیز فرصتی برای تفاهم بیشتر و مطلوب‌تر و پاسخگویی بهتر به نیازهای جامعه است.

ارشاد با اشاره به سطح علمی دانشگاه شیراز و جایگاه بین‌المللی این دانشگاه، گفت: اگر دانشگاه شیراز امروز در کشور و حتی عرصه‌های بین‌المللی جایگاه رفیعی دارد به واسطه تلاش‌هایی است که دانش‌آموختگان و اساتید و دانش‌پژوهان انجام داده‌اند و می‌دهند.

رئیس دانشگاه شیراز تولید علم را از ویژگی‌های دانشگاه برشمرد و تصریح کرد: تولید علم را باید بر نیازهای جامعه منطبق کرد.

وی با یادآوری اینکه دانشگاه شیراز در ایجاد دوره‌های دکتری، در میان دانشگاه‌های کشور پیشتاز بوده است، گفت: دانشگاه شیراز با راه‌اندازی دوره‌ی دکتری شیمی، طلسم ایجاد دوره‌های دکتری را در کشور شکست و بعد سایر دانشگاه‌ها وارد این بحث شدند.

ارشاد اضافه کرد: در ایران ۱۰ دانشمند جهان اسلام داریم که مایه مباهات و افتخار تمام ایرانیان هستند و از میان این ۱۰ نفر، ۵ نفر در دانشگاه شیراز حضور دارند.

رئیس دانشگاه شیراز، این دانشگاه را در ایجاد و راه‌اندازی دوره‌های مجازی نیز پیشتاز دانست و گفت: این دانشگاه امروز با ۷۰۰ عضو هیات علمی در بحث‌های کاربردی، دفاعی و علوم انسانی بسیاری از نیازها را مرتفع می‌کند.

به گزارش ایسنا، دوازدهمین همایش ملی حسابداران ایران که از عصر امروز چهارشنبه در شیراز آغاز به‌کار کرده است تا عصر پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم