نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه مناسب‌ترین مکان برای نقادی و آزاد اندیشی است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه را مناسب‌ترین مکان برای نقادی، آگاه‌سازی و آزاداندیشی دانست و گفت: دانشجویان باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کنند.

به گزارش سرویس دانشگاه و حوزه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حسن هاشمی در پیامی به مناسب آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی خطاب به دانشجویان گفت:« همه شما باید برای رسیدن به افق‌های پیش‌رو برنامه داشته باشید. اجازه ندهید حوادث کوچک و بزرگ مسیر شما را تعیین کنند.»

درادامه پیام وزیر بهداشت آمده است:« دانشگاه خانه همه ماست؛ خانه‌ای که هیچ‌گاه فراموشش نمی‌کنیم. نه گذر زمان و نه هیچ حادثه‌ای یاد این مکان و خاطرات سال‌های تحصیل در آن را از ذهن و دل و جان ما پاک نخواهد کرد.

بسیاری از شما این فضای تازه را برای نخستین بار تجربه می‌کنید؛ قدر این فرصت را مانند همه فرصت‌های دیگر زندگی بدانید و آنچنان که شایسته است از آن بهره بگیرید.

از همین امروز بیاموزید و به خاطر بسپارید که دانشجو باید صاحب اندیشه باشد؛ در دانشگاه آنکه سخن علمی و بر اساس تفکر، تعقل و استدلال بر زبان می‌‎راند، صاحب رای شناخته می‌شود.

همه شما باید برای رسیدن به افق‌های پیش‌رو برنامه داشته باشید. اجازه ندهید حوادث کوچک و بزرگ مسیر شما را تعیین کنند. بیندیشید و راه‌تان را انتخاب کنید.

از همین امروز بیاموزید دریای دانش کرانه‌ای ندارد؛ با قوت و قدرت پیش روید و تا توان دارید بر علم خویش بیفزایید. در جهان امروز، جوامعی پیشتاز خواهند بود که سرمایه انسانی‌شان به زیور دانش آراسته باشد. امروز آن‌ها قدرتمندتر هستند که داناترند. هیاهو و جنجال به تندبادی می‌ماند که دقایقی خودنمایی می‌کند اما محکوم به فرو نشستن است؛ خورشید علم و اندیشه اما غروب ندارد. همیشه در آسمان انسانیت می‌ماند؛ می‌درخشد و انسان‌ها در گرمای جان‌فزایش به حیات خویش ادامه می‌دهند.

دانشگاه آغازی است برای این‌گونه اندیشیدن؛ چنین عمل کردن و رسیدن به سرزمین هماره روشن دانش و اندیشه.

دانشگاه مناسب‌ترین مکان برای نقادی، آگاه‌سازی و آزاداندیشی است. دانشگاه باید شهروندانی با قدرت تحلیل، متخصص و متعهد به دین، آیین و آب و خاک تربیت کند. جوانانی که عشق‌شان خدمت به مردم این مرز و بوم و ساختن کشوری مقتدر و سربلند باشد.

ایران عزیز متعلق به همه ما است؛ همه ما وظیفه داریم در سایه همدلی و خرد جمعی برای آبادانی آن تلاش کنیم.

عزیزانم! پای در راهی نه چندان آسان گذاشته‌اید؛ اما به عنوان برادری بزرگ‌تر از من بپذیرید که التیام درد بیماران و نشاندن لبخند بر چهره دردمندان، تمام سختی‌های مسیر را از ذهن‌تان می‌زداید.

آینده این کشور به شما سپرده شده و با دستان شما ساخته می‌شود؛ این نعمت را قدر بدانید و با خدای بزرگ عهد ببندید، پاسدار میراث بزرگ‌مردان و شیرزنانی باشید که جان خود را در راه سربلندی اسلام عزیز و آب و خاک میهن خویش فدا کردند. با این مردم دوست داشتنی پیمان ببندید که با تمام توان برای خدمت به ایشان تلاش کنید.

راه هموار نیست اما اراده و توان شما بلندتر از تمام موانع پیش رو است. با توکل بر پروردگار و ایمان به هوش و استعداد و پشتکار خویش، پیش روید و قله‌های رفیع دانش را یکی پس از دیگری فتح کنید.

امیدوارم سال تحصیلی ۹۴ – ۹۳ برای همه شما سرشار از موفقیت، سربلندی و سلامت باشد.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم