نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه محدود به فعالیت‌های درسی و پژوهشی نباشند

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور گفت: باید یک محیط با نشاط برای دانشجویان ایجاد کنیم و بستر فعالیت​های دانشجویی را آماده کنیم تا رشد تحصیل و اجتماعی دانشجویان حاصل شود.


ساسان موگهی در گفت​وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)​ منطقه‌خوزستان،
اظهارکرد: در راستای ایجاد روحیه امید، هدف‌گذاری شده تا تقریبا همه دانشجویان وارد فعالیت​های فوق‌برنامه شوند. متاسفانه در روزهای اول تنها کمتر از ۱۰ درصد دانشجویان در فعالیت​ها شرکت می​کردند و با افزایش امکانات و برنامه​های غیردرسی احساس می​کنیم اوضاع ما نسبت به قبل بهتر است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه افزود: کانون​های فرهنگی در دانشگاه‌ها را از نظر تعداد آن‌ها و تعداد اعضا گسترش دادیم و همچنین تیم‌های ورزشی و جشنواره​های ورزشی دانشجویی بسیاری افزایش یافته است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان‌کرد:​ در جهت گسترش فعالیت​های فرهنگی و هنری و افزایش برنامه‌های مفرح تاکنون جشن​های متعددی در دانشگاه برگزار شده و همچنین کلاس‌های آموزش متنوعی از قبیل عکاسی، خبرنگاری، خیاطی و نقاشی در دانشگاه و حتی در خوابگاه‌ها بر پا شده که با استقبال دانشجویان همراه بوده است.

موگهی در مورد اهمیت برپای این‌گونه برنامه​ها در دانشگاه، تصریح‌کرد: دانشجو وقتی وارد دانشگاه می‌شود باید تعالی روح و روان پیدا کند و فرق دانشجو با غیردانشجو در این است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان‌کرد:​ ما مخالف این هستیم که دانشجویان در دانشگاه فقط فعالیت​های درسی و پژوهشی انجام دهند و دانشجو باید به رشد اجتماعی دست یابد و از نظر روحی، روانی، روابط اجتماعی و فرهنگی تعالی پیدا کند.

وی وجود این فعالیت​ها را در پیشرفت تحصیلی مهم دانست و ادامه‌داد: ما زمینه‌ساز این هستیم که دانشجو با شور و اشتیاق به فعالیت‌های درسی بپردازد و از نظر علمی فردی موفق باشد و بعد از فارغ​التحصیل شدن در جامعه نقش موثر داشته باشد. این برنامه‌ها در آینده شغلی آن‌ها تاثیر مستقیم خواهد داشت.

موگهی اضافه‌کرد: ​قشر دانشجو قشر جوان و پرانرژی است. اگر این قشر را به حوزه علمی و پژوهشی محدود کنیم قطعا فضای کسالت‌باری به وجود خواهد آمد و دانشجو نمی‌تواند در زمینه پژوهشی و درسی موفق باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان‌کرد:​ نظر ما این است که فعالیت​های دانشجویی افزایش یابد و ما از فعالان دانشجویی چه در قالب کانون‌های فرهنگی و دانشجویی و نشریات حمایت می​کنیم و اکنون فعالان دانشجویی با معاونت دانشجویی آشتی کردند. ​باید در دانشگاه نظرات موافق و مخالف از تمام سلیقه‌ها باشد و اگر این صحبت​ها در دانشگاه گفته نشود در کجا باید مطرح شود؟

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم