نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه محدود به فعالیت‌های درسی و پژوهشی نباشند

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور گفت: باید یک محیط با نشاط برای دانشجویان ایجاد کنیم و بستر فعالیت​های دانشجویی را آماده کنیم تا رشد تحصیل و اجتماعی دانشجویان حاصل شود.


ساسان موگهی در گفت​وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)​ منطقه‌خوزستان،
اظهارکرد: در راستای ایجاد روحیه امید، هدف‌گذاری شده تا تقریبا همه دانشجویان وارد فعالیت​های فوق‌برنامه شوند. متاسفانه در روزهای اول تنها کمتر از ۱۰ درصد دانشجویان در فعالیت​ها شرکت می​کردند و با افزایش امکانات و برنامه​های غیردرسی احساس می​کنیم اوضاع ما نسبت به قبل بهتر است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه افزود: کانون​های فرهنگی در دانشگاه‌ها را از نظر تعداد آن‌ها و تعداد اعضا گسترش دادیم و همچنین تیم‌های ورزشی و جشنواره​های ورزشی دانشجویی بسیاری افزایش یافته است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان‌کرد:​ در جهت گسترش فعالیت​های فرهنگی و هنری و افزایش برنامه‌های مفرح تاکنون جشن​های متعددی در دانشگاه برگزار شده و همچنین کلاس‌های آموزش متنوعی از قبیل عکاسی، خبرنگاری، خیاطی و نقاشی در دانشگاه و حتی در خوابگاه‌ها بر پا شده که با استقبال دانشجویان همراه بوده است.

موگهی در مورد اهمیت برپای این‌گونه برنامه​ها در دانشگاه، تصریح‌کرد: دانشجو وقتی وارد دانشگاه می‌شود باید تعالی روح و روان پیدا کند و فرق دانشجو با غیردانشجو در این است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان‌کرد:​ ما مخالف این هستیم که دانشجویان در دانشگاه فقط فعالیت​های درسی و پژوهشی انجام دهند و دانشجو باید به رشد اجتماعی دست یابد و از نظر روحی، روانی، روابط اجتماعی و فرهنگی تعالی پیدا کند.

وی وجود این فعالیت​ها را در پیشرفت تحصیلی مهم دانست و ادامه‌داد: ما زمینه‌ساز این هستیم که دانشجو با شور و اشتیاق به فعالیت‌های درسی بپردازد و از نظر علمی فردی موفق باشد و بعد از فارغ​التحصیل شدن در جامعه نقش موثر داشته باشد. این برنامه‌ها در آینده شغلی آن‌ها تاثیر مستقیم خواهد داشت.

موگهی اضافه‌کرد: ​قشر دانشجو قشر جوان و پرانرژی است. اگر این قشر را به حوزه علمی و پژوهشی محدود کنیم قطعا فضای کسالت‌باری به وجود خواهد آمد و دانشجو نمی‌تواند در زمینه پژوهشی و درسی موفق باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان‌کرد:​ نظر ما این است که فعالیت​های دانشجویی افزایش یابد و ما از فعالان دانشجویی چه در قالب کانون‌های فرهنگی و دانشجویی و نشریات حمایت می​کنیم و اکنون فعالان دانشجویی با معاونت دانشجویی آشتی کردند. ​باید در دانشگاه نظرات موافق و مخالف از تمام سلیقه‌ها باشد و اگر این صحبت​ها در دانشگاه گفته نشود در کجا باید مطرح شود؟

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم