نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه فرهنگیان میراث‌دار مراکز تربیت معلم کشور

رئیس دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران خراسان جنوبی از تاسیس پردیس امام سجاد (ع) در سال ۹۱ خبر داد و گفت: در این دانشگاه ۵۰۰ دانشجو در هفت رشته تحصیلی و در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، عصمت میری در نشست خبری نخستین همایش ملی رسالت و نقش دانشگاه فرهنگیان در پرورش معلم متعهد و متخصص خراسان جنوبی گفت: دانشگاه فرهنگیان میراث‌دار مراکز تربیت معلم کشور با سابقه حدود یک قرن فعالیت آموزشی است.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف تاسیس این دانشگاه، تربیت و پرورش معلمان متعهد و متخصص برای تدریس در مدارس و مراکز آموزشی وابسته به آموزش و پرورش است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس امام سجاد (ع) واحد خواهران خراسان جنوبی تصریح کرد: این دانشگاه از سال تحصیلی ۹۲ _۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده است و مرکز آموزش عالی فردوس نیز از جمله مراکز آموزشی وابسته به این دانشگاه است.

میری به تحصیل ۵۰۰ دانشجوی دختر در ترم یک و سه پردیس امام سجاد (ع) دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این دانشجویان در مقطع کارشناسی هفت رشته دبیری عربی، زیست‌شناسی، زبان انگلیسی، الهیات و معارف اسلامی، جغرافیا، علوم تربیتی، مشاوره و راهنمایی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: در مرکز آموزش عالی فردوس که از مراکز اقماری دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران خراسان جنوبی محسوب می‌شود، ۶۵ دانشجو در رشته علوم تربیتی در حال تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس امام سجاد (ع) واحد خواهران خراسان جنوبی به اخذ مجوز پذیرش دانشجو در رشته ادبیات فارسی و در مقطع کارشناسی در سال تحصیلی ۹۳ -۹۲ این دانشگاه اشاره کرد و متذکر شد: در سال تحصیلی آینده پردیس امام سجاد (ع) واحد خواهران دانشگاه فرهنگیان استان از طریق آزمون سراسری در هشت رشته تحصیلی ۲۷۰ دانشجو پذیرش دارد.

میری ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۳ – ۹۲ مرکز آموزش عالی فردوس نیز ۹۰ دانشجوی دختر در مقطع کارشناسی رشته علوم تربیتی پذیرش دارد که مجموع دانشجویان این مرکز به ۱۵۰ نفر می‌رسد.

وی اعضای هیئت علمی و مدرس دانشگاه فرهنگیان پردیس امام سجاد (ع) واحد خواهران خراسان جنوبی را ۵۷ نفر ذکر کرد و یادآور شد: اساتید برجسته با مدارج عالی علمی از دانشگاه‌های بیرجند و از سایر دانشگاه‎های کشور برای تدریس و پژوهش‌های علمی با این دانشگاه همکاری دارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم