نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه فرهنگیان، بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی ناتمام کشور است

سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه اگر قرار است نظام تحول بنیادین به جایی برسد، مسیر آن از طریق دانشگاه فرهنگیان خواهد بود، گفت: دانشگاه فرهنگیان بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی ناتمام کشور است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا صادق‎زاده قمری در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه فرهنگیان زنجان، تصریح کرد: نظام آموزشی تحول بنیادین با تعبیرات و اصطلاحات ساختاری بسیار متفاوت است، لذا لازم است برای اجرای آن بنیادهای نظام آموزشی تغییر کرده و بر فرهنگ و ارزش‎های ایرانی اسلامی مبتنی باشد و به صورت همه جانبه بر اساس اسلام تغییر کند.

وی افزود: معلم مهم‎ترین بخش تحول بنیادین است، لذا اگر معلم به خوبی تربیت نشده و زمینه جذب و ارتقای معلم فراهم نشود، تمام مطالب بیان شده در حد حرف باقی خواهد ماند، بنابراین چاره‎ای جز تربیت معلم وجود ندارد.

صادق‎زاده قمری ادامه داد: فرآیند تربیت معلم، فرآیند تعاملی زمینه‎ساز ایجاد آمادگی در معلمان جهت تحقق آگاهانه و اختیاری مراتب حیات طیبه در همه ابعاد توسط مربیان است، لذا چشم‌انداز دانشگاه فرهنگیان محیطی برای تجلی حیات طیبه است و همه ابعاد دانشگاه باید درگیر آن باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: نقش معلمان بسیار جدی است و با وجود اینکه با پیشرفت‏های ارتباطی، نقش معلم و وسایل آموزشی تغییر کرده است، ولی معلم هنوز جایگاه مهمی دارد، لذا باید گزینش، نگهداشت و تربیت معلمان مورد توجه قرار گیرد.

مرتضی تمجیدی تصریح کرد: در زمینه تربیت معلم، محتوای آموزشی معلمان باید متناسب با صلاحیت حرفه‎ای آن‌ها باشد و متولی این امر دانشگاه فرهنگیان است، زیرا خروجی آن شکل‌دهنده شخصیت متعالی آموزش و پرورش است.

وی یادآور شد: معلم باید آزادی‌خواه و معتقد به آزادی اندیشه باشد و دانشگاه فرهنگیان، معلم علم‌محور تربیت کند، زیرا موفقیت آینده منوط به تربیت معلمان است و لازم است همه دستگاه‎ها در این زمینه به دانشگاه فرهنگیان کمک کنند.

فرزانه الله‌وردی، رییس سابق پردیس الزهرا دانشگاه فرهنگیان زنجان نیز در این جلسه عنوان کرد: در چند سال اخیر اقدامات مهمی در این پردیس انجام گرفته است که هوشمندسازی کلاس‎های درسی، برگزاری دوره‏‌های ضمن خدمت، صدور گواهی‌نامه پایان تحصیلات دانشجویان از سال ۸۰ تا سال ۹۰ و … نمونه این اقدامات است.

رییس سابق پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان زنجان نیز در این مراسم تاکید کرد: فضای آموزش و پرورش فضای یادگیری است وعلم‎آموزی برای دانشجویان و معلمان یک اصل است، کار معلم انسان‎سازی است، لذا مسوولان دانشگاه فرهنگیان موظف به شکل دادن هویت انسانی و ایرانی اسلامی معلمان هستند.

اسماعیل اولی تصریح کرد: همواره باید نگاه افراد به آینده باشد و از گذشته به عنوان یک تجربه استفاده شود، زیرا نگاه به آینده سبب ایجاد تحرک و پویایی است و در طول ۲٫۵ سال گذشته رویکرد اصلی این دانشگاه در کار کردن بر اساس برنامه، استفاده از مشورت به عنوان اصل کار، حفظ و ارتقای نیروهای موجود و خودباوری همراه بود.

وی اعلام کرد: در۲٫۵ سال گذشته اقداماتی مانند افزایش دانشجو از ۲۰۰ نفر به ۷۵۰ نفر، افزایش استاد از ۴۰ نفر به ۱۰۰ نفر، جذب مدرس از طریق پورتال پردیس، ساماندهی کارگاه هنر، افزایش یک نمره‎ای میانگین معدل نمرات دانشجویان، استفاده از ظرفیت‎های خارجی آموزش مانند فنی و حرفه‎ای و جهاددانشگاهی بوده است.

گفتنی است، در این جلسه از تلاش‌های اسماعیل اولی و فرزانه الله‌وردی به عنوان روسای سابق پردیس برادران و خواهران دانشگاه فرهنگیان استان زنجان قدردانی و حسین احمدی به همراه الهام کاوندی نیز به ترتیب به عنوان روسای جدید پردیس شهید بهشتی و پردیس الزهرا معرفی شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم