نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه علوم پزشکی ایران میزبان رئیس جمهور در روز دانشجو

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با اعلام اینکه مراسم آیین دانشجویی ۱۶ آذر با حضور رئیس جمهور در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود از حضور نخبگان علمی وبرگزیدگان فرهنگی و سخنرانی نمایندگان تشکل های مختلف دانشجویی در این مراسم خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نشست خبری دیدار صمیمانه دانشجویان با رئیس جمهور در ۱۶ آذر با حضور معاونین فرهنگی اجتماعی وزارت علوم و بهداشت در سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

در آغاز دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزیر علوم با تبریک روز دانشجو به تمامی دانشجویان اظهار کرد: ۱۶ آذر جایگاه رفیعی در تاریخ دانشگاه کشور ایران دارد و امسال بر برای برگزاری مراسم روز دانشجو به توافق رسیدیم این مراسم با توجه به امکانات و شرایط دانشگاه علوم پزشکی ایران در این دانشگاه برگزار گردد و این مجموعه میزبان رئیس جمهور و گفتگوی صمیمی دانشجویان با ایشان باشند.

وی با بیان اینکه روز دانشجو به همه دانشجویان تعلق دارد اظهار کرد: دانشجویان فعال در عرصه علمی تشکل های فرهنگی و اجتماعی ، کانون های خیریه و دینی و همچنین فعالین تشکل های صنفی و سیاسی از میزبانان این مراسم هستند.

معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشجویان دیدگاه های گوناگون دارند و به این ترتیب تشکل های گوناگونی با باورهای متفاوت در این فضا فعالیت می‌کنند اظهار کرد: ما تمام تشکل ها را به رسمیت شناخته و از آن‌ها قدردانی می کنیم.

وی در ادامه افزود: همانطور که گفته شد حضار این مراسم از مجموعه متنوع فعالین حوزه دانشجویی و دانشگاهی هستند که در مراسم روز ۱۶ آذر مطالب خود را به سمع ونظررئیس جمهور خواهند رساند و توصیه های ایشان را خواهند شنید.

دکتر هاشمی با بیان اینکه روز دانشجو مراسم روز دانشجوی امسال از جامعیت ویژه ای برخوردار است خاطرنشان کرد: امیدواریم این مراسم در کنار سایر مراسمی که درتمام نقاط کشور برگزار می شود نقطه عطفی برای آغاز فعالیت های بهتر باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم تصریح کرد: ما معتقدیم که دانشجویان نباید سیاست زده باشند بلکه باید در یک فضای منطقی در کنار فعالیت های علمی و پژوهشی خود فعالیت سیاسی هم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه فردا در تمامی دانشگاه های کشور برنامه های زیادی به مناسبت روز دانشجو با حضور شخصیت های گوناگون برگزار می‌شود گفت: دانشگاه های شهرستان و همچنین دانشگاه هایی نظیر شریف و علامه طباطبایی از متقاضیان آیین روز دانشجو بوده اند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: تشکل های سیاسی فعال در دانشگاه ها نباید ساخته دسته دولت یا نهادهای بیرون از دانشگاه باشند بلکه ما خواهان ایجاد تشکل های خلاق، نقاد و آزاد هستیم و اگر این تشکل ها در چارچوب قانون و اخلاق دانشجویی فعالیت کنند از آن‌ها حمایت خواهیم کرد. چارچوب این دولت اعتدال است بنابراین همه باید در فضای معتدل حضور داشته باشند و برگزاری روز آیین دانشجوی امسال یکی از نمونه های همین فضا است.

وی در پایان خاطر نشان کرد : امیدواریم همه تلاش های ما نشانه اعتدال و به عنوان حرکتی تلقی گردد که مانع انحصار طلبی وزیاده خواهی گروه های خاصی است و امیدواریم با برگزاری این مراسم بستر برای حضور قانونی همگان فراهم شود.

در ادامه دکتر فراهانی معاون فرهنگی وزیربهداشت با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدایی که برای تحقق ارمانهای خود جان خود را نثار انقلاب کردند اظهار کرد: در سالهای گذشته مراسم روز دانشجو با حضور رئیس جمهور در یکی از دانشگاه های تهران برگزار می شد. همچنین دکتر روحانی در سال گذشته در یکی از دانشگاه‌های کشور حضور پیدا کردند و امسال ایشان برای برگزاری آیین روز دانشجو مهمان دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهند بود.

وی در ادامه تصریح کرد: در گذشته اکثر افرادی که در چنین مراسمی سخنرانی می کردند از فعالین تشکل های سیاسی بودند این در حالی است که امسال علاوه بر فعالین تشکل های سیاسی از نخبگان علمی و برگزیدگان جشنواره های فرهنگی، صنفی و ورزشی هم دعوت به عمل آمده است. افرادی که کارت دعوت شرکت در این مراسم ارسال شده است می توانند دراین مراسم شرکت کنند اما دانشجویانی که بصورت رسمی دعوت نشده اند می توانند در صورت تمایل برای شرکت در مراسم در مکان دیگری خارج از سالن برگزاری مراسم این برنامه را به صورت صوتی تصویری رصد کنند.

معاون فرهنگی وزیربهداشت همچنین افزود: در سالهای گذشته دانشگاه به تصمیم خود افرادی را برای شرکت در مراسم روز دانشجو دعوت می کرد در حالی که ما از کسانی که خودشان با انجام فعالیت های گسترده درعرصه های فرهنگی ، سیاسی ، علمی و ورزشی و صنفی ثابت کرده اند، برای حضور در این مراسم دعوت کردیم.

وی با بیان اینکه این اولین باری است که رئیس جمهور برای برگزاری مراسم روز دانشجو در یک دانشگاه علوم پزشکی که تحت نظارت وزارت بهداشت است حضور پیدا می‌کند اظهار کرد: برای دانشگاه علوم پزشکی ایران که در جمع دانشگاه های تحت نظارت وزارت بهداشت است، میزبانی آیین روز دانشجو با حضور ریاست جمهوری یک افتخار است.

دکتر فراهانی در پایان خاطرنشان کرد : به جهت همکاری هایی که معاونت فرهنگی وزارت علوم و وزارت بهداشت برای برگزاری این مراسم با یکدیگر داشته اند می توان گفت که میزبانان این مراسم وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم