نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه علمی – کاربردی مشکلی در خصوص درآمدزایی ندارد

رییس دانشگاه علمی – کابردی استان البرز گفت: جای رشته موسیقی در واحدهای علمی – کاربردی استان خالی است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه البرز، محمد باقر حسینی، اظهارکرد: دانشگاه علمی – کاربردی با بهره‌گیری از تکنولوژی و علم روز برای ارتقاء و تعالی اخلاق و ارزش‌های انسانی نیز تلاش می‌کند و ارتقای توان علمی و روحی افراد را تواما مد نظر دارد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه بهترین فضا برای اصلاح فرهنگ و تقویت ارزش‌ها و آرمان‌های ایرانی – اسلامی در میان جوانان است.

حسینی افزود: دانشگاه فرهنگ و هنر استان البرز در حال حاضر قریب به دو هزار دانشجو در رشته‌های محتلف کاردانی و کارشناسی دارد که در کنار دروس تئوری، به صورت عملی و در محیطی واقعی به مهارت‌آموزی در رشته خود می‌پردازند.

وی ادامه داد: این دانشگاه با اخذ نیمی از شهریه دانشگاه آزاد توانسته افراد زیادی را به خود جذب و درآمدزایی مناسبی نیزداشته باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: بدون شک بخش زیادی از درآمدهایی این دانشگاه صرف توسعه و افزایش امکانات و زیرساخت‌های آموزشی این مرکز شده و مابقی نیز برای پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان هزینه می‌شود .

وی تصریح کرد: متاسفانه علی‌رغم این که چند سال از تاسیس این دانشگاه می‌گذرد هنوز رشته موسیقی به عنوان یکی از کد رشته‌های این دانشگاه ایجاد نشده و جای خالی این رشته در بین سایر رشته‌های این دانشگاه احساس می‌شود .

این مسئول تاکید کرد: باید امکانات و زیرساخت‌های مناسب برای اضافه کردن رشته موسیقی به رشته‌های این دانشگاه ایجاد شود تا علاقه‌مندان به این حوزه نیز بتوانند به صورت آکادمیک و علمی موسیقی را ادامه دهند .

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر ضرورت استفاده از پتانسیل‌های روحانیون در رشته‌های هنری تاکید کرد و گفت: همانطور که ما در کشور روحانیونی داریم که در قالب پزشک ، مهندس و … فعالیت می‌کنند باید شرایطی ایجاد شود که از ظرفیت این نیروهای ارزشی در رشته‌هایی مثل کارگردانی ، تئاتر و سایر رشته‌های هنری نیز بهره گرفت .

رییس دانشگاه علمی – کاربردی استان البرز اظهار کرد: دانشگاه علمی – کاربردی وظیفه دارد در کنار مباحث علمی، ارتقای سطح روحی و روانی دانشجویان را نیز مد نظر قرار داده و برنامه‌های ویژه‌ای در این خصوص اجرا کند .

درادامه این مراسم، معاون اجرایی موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنروزارت ارشاد نیز گفت: دانشگاه فرهنگ و هنر البرز یکی از بهترین واحدهای علمی – کاربردی کشور است .

قادر آشنا با تاکید بر اهمیت انجام وظیفه توسط مسئولین ابراز کرد: مسئولیت امانتی است که ازسوی خداوند به افراد سپرده می‌شود .

وی اظهار کرد: مسئولان باید وظیفه‌ای که به آنان سپرده می‌شود را به بهترین شکل انجام دهند و در امانت خیانت نکنند؛چراکه خداوند به هیچ وجه حق الناس را نمی‌بخشد.

وی افزود: مسئولیت امری زودگذر بوده و همیشگی نیست بنابراین باید هر لحظه آمادگی داشته باشیم که با جایگاهی که داریم خداحافظی کنیم و در عرصه‌ای دیگر مشغول به خدمت شویم .

وی ادامه داد: مدیران و کسانی که راس امور قرار دارند باید احترام به ارباب رجوع ، احترام به همکاران و حفاظت از بیت المال را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند تا به واقع بتوانند وظیفه ای که به دوش آنها گذاشته شده را به بهترین شکل اجرا کنند.

وی در خصوص مراحل راه‌اندازی دانشگاه علمی و کاربردی فرهنگ و هنر استان البرز گفت: این دانشگاه در طول دو ماه، مجوز فعالیت خود را دریافت و راه‌اندازی شد.

آشنا در پایان گفت: هرچند در ابتدا کم و کاستی‌های فراوانی در امکانات و تجهیزات این دانشگاه وجود داشت ولی خوشبختانه امروز و بعد از چند سال بسیاری از این کاستی‌ها مرتفع شده و این دانشگاه به یکی از بهترین مراکز علمی – کاربردی کشور تبدیل شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم