نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه صرفا سیاسی از حرکت پرشتاب علمی باز می‎ماند

رئیس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه صرفا سیاسی از حرکت پرشتاب علمی باز می‎ماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، خسرو عزیزی با بیان این مطلب بیان کرد: در دانشگاه مسائل علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی باید به طور متوازن مورد توجه قرار گیرند.

وی ادامه داد: در فضای صرفا سیاسی دانشگاه از حرکت پرشتاب علمی بازمی‎ماند و از انجام تکالیف ملی و شرعی خود غافل می‎شود.

عزیزی تصریح کرد: دانشگاه منبع گفتگو، مباحثه و قانون‎مداری دانست و افزود: باید دانشگاه را متناسب با اندیشه ناب اسلامی بسازیم تا بر مبنای این فرهنگ دانشگاهی زنده، آزاد و مسئول داشته باشیم.

رئیس دانشگاه لرستان اظهار کرد: دانشگاه محلی برای تقویت وحدت و همبستگی است، سوءظن و تقابل در شان فضای دانشگاهی نیست.

عزیزی تشکل‌های دانشجویی را به نقش‎آفرینی در راستای تقویت همدلی، برادری و محبت در فضای دانشگاه و جامعه دعوت کرد و گفت: در یک محیط علمی مانند دانشگاه باید بنیاد روابط اجتماعی بر اساس بینش توحیدی باشد تا وحدت و همبستگی ایجاد شود و به جامعه تسری یابد.

وی به تشریح ویژگی‎های یک دانشجوی مومن و متعهد پرداخت و افزود: یک دانشجوی مومن و متعهد دانشجویی است که مسئولیت‎پذیر است چرا که در قبال انجام مسئولیت احساس تکلیف شرعی، دینی و اخلاقی می‎کند.

رئیس دانشگاه لرستان دانش‎افزایی را شرط مسئولیت‎پذیری دانست و یادآور شد: یک دانشجوی مومن و متعهد باید انتخاب خود را بر اساس علم، بصیرت و آگاهی انجام دهد تا هنگام تحولات گوناگون چه در سطح دانشگاه و چه در سطح جامعه بهت زده و سرگردان نشود.

عزیزی گفت: یک دانشجوی مومن و متعهد برای اینکه بتواند از نظام دفاع کند باید آگاهی و بصیرت داشته باشد، تزکیه و تعالی معنوی و علمی دانشجو تزکیه و تعال معنوی و علمی جامعه را به همراه دارد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رسول معصومی عضو شورای مرکزی تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: با توجه به صفاتی که از مرحوم معصومی شنیده‎ام بدون اغراق او نمونه‎ای از یک انسان مومن، متعهد و پرتلاش بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم