نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه صرفا سیاسی از حرکت پرشتاب علمی باز می‎ماند

رئیس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه صرفا سیاسی از حرکت پرشتاب علمی باز می‎ماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، خسرو عزیزی با بیان این مطلب بیان کرد: در دانشگاه مسائل علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی باید به طور متوازن مورد توجه قرار گیرند.

وی ادامه داد: در فضای صرفا سیاسی دانشگاه از حرکت پرشتاب علمی بازمی‎ماند و از انجام تکالیف ملی و شرعی خود غافل می‎شود.

عزیزی تصریح کرد: دانشگاه منبع گفتگو، مباحثه و قانون‎مداری دانست و افزود: باید دانشگاه را متناسب با اندیشه ناب اسلامی بسازیم تا بر مبنای این فرهنگ دانشگاهی زنده، آزاد و مسئول داشته باشیم.

رئیس دانشگاه لرستان اظهار کرد: دانشگاه محلی برای تقویت وحدت و همبستگی است، سوءظن و تقابل در شان فضای دانشگاهی نیست.

عزیزی تشکل‌های دانشجویی را به نقش‎آفرینی در راستای تقویت همدلی، برادری و محبت در فضای دانشگاه و جامعه دعوت کرد و گفت: در یک محیط علمی مانند دانشگاه باید بنیاد روابط اجتماعی بر اساس بینش توحیدی باشد تا وحدت و همبستگی ایجاد شود و به جامعه تسری یابد.

وی به تشریح ویژگی‎های یک دانشجوی مومن و متعهد پرداخت و افزود: یک دانشجوی مومن و متعهد دانشجویی است که مسئولیت‎پذیر است چرا که در قبال انجام مسئولیت احساس تکلیف شرعی، دینی و اخلاقی می‎کند.

رئیس دانشگاه لرستان دانش‎افزایی را شرط مسئولیت‎پذیری دانست و یادآور شد: یک دانشجوی مومن و متعهد باید انتخاب خود را بر اساس علم، بصیرت و آگاهی انجام دهد تا هنگام تحولات گوناگون چه در سطح دانشگاه و چه در سطح جامعه بهت زده و سرگردان نشود.

عزیزی گفت: یک دانشجوی مومن و متعهد برای اینکه بتواند از نظام دفاع کند باید آگاهی و بصیرت داشته باشد، تزکیه و تعالی معنوی و علمی دانشجو تزکیه و تعال معنوی و علمی جامعه را به همراه دارد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رسول معصومی عضو شورای مرکزی تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: با توجه به صفاتی که از مرحوم معصومی شنیده‎ام بدون اغراق او نمونه‎ای از یک انسان مومن، متعهد و پرتلاش بوده است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم