نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه شیراز بنیان‌گذار کنکور ورودی دانشگاه

قائم مقام دانشگاه شیراز گفت: هم اینک بیش از ۴۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، علی‌اکبر صفوی در نشست مشترک مسئولان دانشگاه شیراز و صنعت برق، که با هدف بررسی راهکارهای تقویت همکاری صنعت و دانشگاه در شیراز برگزار شد، گفت: اکنون در دانشگاه شیراز بیش از ۱۹ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه شیراز ۶۳۰ عضو هیئت علمی دارد، خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد از کل اعضای هیئت علمی دانشگاه شیراز، دانشیار و استاد تمام هستند.

صفوی گفت: در دانشگاه شیراز ۷۸ رشته کارشناسی، ۱۸۸ رشته کارشناسی ارشد و ۱۲۸ رشته دکترای تخصصی و یک رشته دکترای حرفه‌ای وجود دارد و تعداد رشته‌ها در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شیراز دو برابر رشته‌های کارشناسی است.

وی با یادآوری اینکه در دانشگاه شیراز حدود ۲۰ درصد از اساتید با صنعت برق ارتباط علمی مداوم دارند، گفت: دانشگاه شیراز در آستانه ۷۰ سالگی، همچنان یکی از ارکان تولید علم در کشور به‌شمار می‌رود.

صفوی با بیان اینکه دانشگاه شیراز بنیان‌گذار کنکور برای ورود متقاضیان به دانشگاه محسوب می‌شود، گفت: اولین مجله ‌ISI با ۴۰ سال قدمت در این دانشگاه منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از چهره‌های ماندگار علمی کشور، استادان دانشگاه شیراز هستند، گفت: به مدد همین نیروهای توانمند علمی است که شاهد افزایش حجم قراردادهای پژوهشی و تحقیقاتی طی هشت ماه گذشته بوده‌ایم به‌گونه‌ای که تعداد قراردادهای منعقد شده در هشت ماه اخیر با کل قراردادهای منعقد شده در سه سال گذشته برابری می‌کند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم