نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه شهید​چمران میزبان جشنوار‌ه‌ نشریات دانشجویی منطقه‌ ۵ کشور

نخستین جشنوار‌ه‌ نشریات دانشجویی منطقه ۵ کشور ۷ تا ۹ بهمن‌ماه امسال به میزبانی دانشگاه شهید​چمران اهواز برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه​خوزستان – دکتر عبدالرضا نواح، مدیر اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهیدچمران با اعلام این خبر اظهارداشت: این معاونت به‌منظور فراهم کردن فرصتی برای تبادل تجربیات و آشنایی دانشجویان با دستاوردهای روزنامه‌نگاری در حوزه‌ نشریات دانشجویی، نخستین جشنواره‌ نشریات دانشجویی منطقه‌ ۵ را از برگزار می‌کند.

وی افزود: این جشنواره در سه بخش آثار، نشریات و ویژه برگزار می‌شود؛ بخش آثار شامل خبر، گزارش، مصاحبه، سرمقاله و یادداشت، مقاله‌ سیاسی، مقاله‌ فرهنگی- اجتماعی، مقاله‌ ادبی- هنری، مقاله‌ صنفی، متن ادبی (قطعه‌ ادبی، شعر، داستان)، طنز، طرح و کاریکاتور، گرافیک و صفحه‌آرایی، طرح روی جلد و عکس است.

نواح بابیان این​که بخش در بخش نشریات دانشجویان می​توانند آثار خود را در زمینه​های خبری صنفی، سیاسی، فرهنگی- اجتماعی، هنری-ادبی، طنز و کاریکاتور، عقیدتی دینی، علمی-تخصصی (علوم انسانی)، علمی- تخصصی (فنی و مهندسی)، علمی- تخصصی (علوم تجربی)، علمی- تخصصی (علوم پایه) و علمی- تخصصی (هنر) ارائه کنند.

دبیر اجرایی نخستین جشنوار‌ه‌ نشریات دانشجویی منطقه‌ ۵ درباره بخش ویژه‌ این جشنواره یادآور شد: هیئت‌داوران، جایزه ویژه خود را به آثاری خواهد داد که پیرامون موضوعات اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی یا فرهنگ و حقوق شهروندی نوشته شده باشند.

نواح برپایی نمایشگاه نشریات دانشجویی را ازجمله برنامه‌های این جشنواره عنوان و تصریح کرد: در این نمایشگاه دانشگاه‌های شرکت​کننده در جشنواره، غرفه​هایی را جهت ارائه‌ نشریات دانشجویی خود برپا خواهند کرد.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان مجرب در زمینه‌های حقوق مطبوعات، گرافیک و صفحه‌آرایی، خبرنویسی و آیین نگارش مطبوعات را از دیگر برنامه‌های این جشنواره ذکر کرد.

مدیر امور اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز بابیان این​که فراخوان این جشنواره منتشرشده است، خاطرنشان کرد: آثاری در جشنواره پذیرفته می‌شوند که از ابتدای فروردین​ماه سال ۹۲ تا پایان آذرماه سال ۹۳ چاپ‌شده باشند و در این راستا علاقه‌مندان برای دریافت فرم ثبت​نام و آگاهی بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتیahvazuc.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم