نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه سمنان ظرفیت پژوهشی بالایی برای ارتباط با صنعت دارد

سرپرست دانشگاه سمنان گفت: این دانشگاه ظرفیت پژوهشی بالایی در ارتباط با صنعت دارد که با تقویت این ارتباط می توان پایان نامه های دانشجویی را جهت دار و هدفمند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، دکتر عباس هنربخش رئوف در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه سمنان و اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی استان که اعضای شورای دانشگاه هم حضور داشتند، با بیان این مطلب گفت : دانشگاه سمنان با داشتن تعداد زیادی دانشجوی دکتری و همچنین اعضای هیات علمی قوی در بخش های مختلف ظرفیت مطلوبی برای صنعت استان محسوب می شود که می توان با بهره گیری از این دانش به پیشرفت های خوبی دست یافت و پایان نامه های دانشجویی را هم در این زمینه تقویت کرد .

وی با بیان اینکه انعقاد این تفاهم نامه زمینه خوبی برای معرفی دانشگاه سمنان در بخش صنعت فراهم می کند افزود: بسیاری از درآمد پژوهشی دانشگاههای دنیا از طریق ارتباط با صنعت بدست می آید که امیدواریم این تفاهم نامه زمینه ای برای توسعه فعالیت های پژوهشی در بخش صنعت و تقویت ارتباط این دو بخش باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان هم در این مراسم گفت: با انعقاد این تفاهم نامه علاوه بر تقویت بخش صنعت ، اساتید دانشگاه هم می توانند اطلاعات عملی خود را افزایش دهند و از ظرفیت بالای بخش صنعت و معدن استان بهره گیرند .

جمعه ای افزود: اگر بتوان مسائل پژوهشی و تحقیقات را در بخش های صنعت ، معدن ، گردشگری و تجارت عملیاتی کنیم قطعا موفقیت های بسیار زیادی را کسب خواهیم کرد .

وی گفت : در این تفاهم نامه علاوه بر اینکه بر روی پتانسیل های استان در بخش صنعت کار می شود ، در خصوص اعزام تورهای خارجی هم برنامه هایی داریم .

همچنین سیف ا… سعدالدین معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه هم به ارائه گزارشی از تعداد دانشجویان ، دانشکده ها ،پارک علم و فناوری ، مقالات پژوهشی و مجلات این دانشگاه پرداخت.

به گزارش ایسنا به منظور توسعه همکاری های مشترک و همه جانبه علمی، پژوهشی و فناورانه تفاهم نامه ای بین دانشگاه سمنان به نمایندگی دکتر عباس هنر بخش رئوف ، سرپرست این دانشگاه و علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان منعقد شد.

همکاری در امور پژوهشی و فناورانه ، آموزشی، اطلاع رسانی ، تبلیغی و ترویجی با هدف ارتقاء آگاهی صحیح و تزریق نگرش علمی به دست اندرکاران صنعت و تجارت و فراهم آوردن زمینه رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان استان و کشور از موضوعات این تفاهم نامه است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم