نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه توان پرداخت تمامی حق‌الزحمه اساتید را ندارد

معاون آموزشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در حال حاضر به علت مشکلات مالی دولت، دانشگاه نمی‌تواند تمامی حق‌الزحمه اساتید را پرداخت کند گفت: خوشبختانه اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور باعث شده است نظام پرداختی اساتید دانشگاه‌ها بهتر شود در نتیجه پزشکان تمایل بیشتری برای ماندن در دانشگاه دارند.

دکتر حمید عمادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه اجرای قانون طرح تمام ‌وقت جغرافیایی طرح خوبی در دانشگاههاست افزود: این طرح باعث رشد و پیشرفت سطح علمی دانشگاه می‌شود، اما باید امکانات اجرای آن فراهم شود تا اساتید تمایل بیشتری برای اجرای آن داشته باشند.

وی ادامه داد: واقعیت آن است که حقوق پایه برخی پزشکان بالینی از میزان تعیین شده آن نیز کمتر است و بیشتر آنان علاقه مند هستند در بیرون از دانشگاه به فعالیت بپردازند. به عنوان نمونه متخصصان رادیولوژی بعد از مدتی تمایل دارند خارج از دانشگاه به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون آموزشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: در حال حاضر به علت مشکلات مالی دولت، دانشگاه نمی‌تواند تمامی حق الزحمه اساتید را پرداخت کند و مجبور است از قوه قهریه استفاده کند تا فرد را در دانشگاه نگه دارد. این مشکلات موجب می‌شود اساتیدی که توانمندهای خوبی دارند از دانشگاه رفته و افراد ضعیف جایگزین آنها شوند.

عمادی گفت: برخی افراد معتقد هستند قانون طرح تمام وقت جغرافیایی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، پزشکان را با محدودیت و اتلاف هزینه مواجه می‌کند، این در حالی است که اگر مدیریت و برنامه‌ریزی درستی برای اجرای صحیح این برنامه اتخاذ شود این نوع نارضایتی‌ها از بین می‌رود.

وی در ادامه به طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های دانشگاهی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این طرح به جهت نظام پرداختی بهتر، باعث شده است که اساتید تمایل بیشتری برای ماندن در دانشگاه داشته باشند و امیدوارم اجرای آن تداوم داشته باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم