نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه تفرش به دنبال تاسیس رصدخانه و دریاچه

رئیس دانشگاه تفرش از تأسیس رصدخانه در این دانشگاه خبر داد.

دکتر محمدقاسم سحاب در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این باره گفت: هوای صاف، آسمان پرستاره و کوهستانی بودن این منطقه از ویژگی های شاخص این دانشگاه برای تأسیس یک رصدخانه است.

وی ضمن بیان اینکه طبیعت این منطقه یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه است، تأسیس دریاچه‌ای برای ذخیره آب و مطبوع کردن فضای دانشگاه از دید حاضران را از دیگر اقدامات این دانشگاه عنوان کرد.

وی تعداد دانشجویان دانشگاه را ۲۰۰۰ نفر عنوان کرد و از افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت مقطع ارشد و دکترا را یکی دیگر از برنامه های سال تحصیلی جاری خبر داد. به گفته دکتر سحاب، شمار اعضای هیئت علمی ۷۰ نفر و اساتید مدعو ۷۱ نفر است و در نظر داریم پایان سال ۳۰ نفر برای اعضای هیئت علمی جذب کنیم.

رئیس دانشگاه تفرش در ادامه سخنانش با اشاره به بودجه ۱۳ میلیاردی دانشگاه که فقط به هزینه های جاری اختصاص دارد، از اعلام وصول ۸۰۰ میلیون تومان برای محوطه سازی و ایجاد سالن سرپوشیده تا مهرماه خبر داد.

وی همچنین ظرفیت خوابگاه های دانشگاه را ۱۱۰ نفر دانست و ادامه داد: تعداد خوابگاه های ملکی دانشگاه شش تاست که نیمی از آن دخترانه و نیمی پسرانه است. دانشگاه تفرش سه خوابگاه خودگردان در سطح شهر نیز دارد.

رییس دانشگاه تفرش با اشاره به ترمیم و بازسازی خوابگاه‌ها و تاسیسات و تجهیزات آن از آمادگی دانشگاه برای آغاز سال تحصیلی از ۲۲ شهریور خبر داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم