نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه تفرش آمادگی تحقق ایده‌ی شهر دانشگاهی را داراست

رئیس دانشگاه تفرش گفت: مجموعه دانشگاه تفرش، آمادگی تلاش برای تحقق ایده شهر دانشگاهی و تبدیل کردن این شهر به یک شهر دانشگاهی را دارد و در راستای تحقق این هدف از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، جلسه آبان‌ماه انجمن تفرشی‌ها با حضور فرماندار و مسئولین دانشگاه تفرش، خیرین تفرشی و اعضاء انجمن تفرشی‌های مقیم تهران در دانشگاه تفرش برگزار شد.

این جلسه با تلاش دانشگاه تفرش و به مناسبت افتتاح سالن شورا و گردهمایی دانشگاه که به نام مرحوم حاج ابراهیم کاریابی(پدر عمران تفرش) نامگذاری شده است، تشکیل شد.

محمدقاسم سحاب، رئیس دانشگاه تفرش در این نشست گفت: تأسیس دانشگاه تفرش موجبات رشد و رونق شهر و شهرستان تفرش را در پی داشته است.

سحاب با بیان اینکه وجود چندین مرکز آموزش عالی در شهرستان تفرش این شهر را به یک شهر دانشگاهی تبدیل کرده است افزود: مجموعه دانشگاه تفرش، آمادگی تلاش برای تحقق ایده شهر دانشگاهی و تبدیل کردن این شهر به یک شهر دانشگاهی را دارد و در راستای تحقق این هدف از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

وی تصریح کرد: تجهیز و آماده‌سازی سالن گردهمایی حاج ابراهیم کاریابی به همت خانم کاریابی در دانشگاه تفرش، ادامه اقدامات عام‌المنفعه‌ای است که مرحوم کاریابی در شهرستان تفرش انجام داد و این فرهنگ را به فرزندان خود منتقل کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان تفرش نیز در این مراسم گفت: حضور اعضای انجمن تفرشی‌های مقیم تهران و خیرین تفرشی به عنوان سرمایه‌های معنوی و فرهنگی شهرستان تفرش در این نشست و توجه و عنایت آنان به این شهر نشانه‌ اصیل بودن این افراد و عشق به سرزمین پدری خود است.

کریم حمید‌وند افزود: این توجه و عنایت پشتوانه‌ای محکم برای مدیران این شهرستان در راستای خدمتگذاری صادقانه به مردم است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان برای توسعه این شهرستان نیازمند فکر و ایده‌های تمامی شهروندان و نخبگان هستند اظهار داشت: این مسئولان از ایده‌های تمامی تفرشی‌های مقیم تهران در راستای پیشرفت این شهرستان استفاده می‌کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان تفرش با بیان اینکه ۱۷ تا ۲۳ آبان به عنوان هفته فرهنگی شهرستان تفرش نامگذاری شده است، تصریح کرد: این هفته فرصتی مناسب برای معرفی پتانسیل‌ها و قابلیت‌های موجود در این شهرستان و معرفی نخبگان فرهنگی، علمی و تاریخی تفرشی به استان و کشور است.

رئیس انجمن تفرشی‌های مقیم تهران نیز در این آئین گفت: انجمن تفرشی‌ها در آبان ۱۳۷۲ در تهران تأسیس و تاکنون در طول این ۲۱ سال بیش از ۲۰۰ جلسه به منظور فراهم کردن بسترهای توسعه و پیشرفت شهرستان تفرش و رسیدگی به مشکلات شهروندان ساکن در این شهرستان برگزار کرده است.

ایرج حسابی با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و عزاداری مردم در سوگ این حضرت افزود: حضور هیئت‌های عزاداری در روز عاشورا در کنار آرامگاه پروفسور حسابی تبلور وحدت حوزه و دانشگاه و نشانه اوج دلدادگی دینی در کنار یک شخصیت علمی است که در شهرستان تفرش به وقوع پیوسته است.

نایب رئیس انجمن تفرشی‌ها نیز در این نشست اظهار کرد: تلاش در راستای عمران و آبادانی شهرستان تفرش اولویت مهم انجمن تفرشی‌ها از ابتدا تاکنون بوده است.

غلامرضا سحاب تهیه و چاپ سالنامه تفرش و توزیع آن در سطح شهرستان و کشور را اقدامی مهم در راستای معرفی شخصیت‌های علمی و اثرگذار تفرشی به کشور عنوان کرد.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تفرش نیز در این نشست گفت: دانشگاه تفرش یک دانشگاه شاخص است از اینرو باید جهت‌دهی انجمن تفرشی‌ها در راستای ارتقای کیفیت این دانشگاه سوق داده شود.

مهدی جعفری پناه با اشاره به اینکه ۲۳۶ نفر از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف این دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ در دانشگاه‌های دولتی کشور پذیرفته شده‌اند افزود: درصد متوسط پذیرفته‌شدگان این دانشگاه در آزمون‌های کارشناسی ارشد سال ۹۲، ۳۲٫۱۳ درصد است که این آمار بالاتر از آمار متوسط پذیرفته‌شدگان سایر دانشگاه‌های مطرح با حدود ۱۴ درصد پذیرفته شده است.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست، سالن شورا و گردهمایی حاج ابراهیم کاریابی دانشگاه تفرش به همت خیر نیکوکار “ملوک کاریابی” با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیون ریال که ظرف مدت سه ماه تجهیز و آماده‌سازی شد افتتاح و لوح سپاس توسط ریاست دانشگاه و فرماندار شهرستان تقدیم وی شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم