www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه بین‌المللی قزوین، مرکزی برای معرفی فرهنگ ایرانی -اسلامی

معاون امور بین الملل دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین گفت:این دانشگاه با هدف معرفی فرهنگ ایرانی و اسلامی به جهانیان، تعامل علمی و فرهنگی سازنده با ملل مختلف و یاری رسانی به جهان اسلام تاسیس شده است.

روح‌الله بیات در گفت‌وگوبا خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قزوین، با بیان‌اینکه ارتباط و آشنایی با ملل و مردم کشورهای مختلف در این دانشگاه یک امر بدیهی و اساسی تلقی می‌شود، اظهارکرد: یکی از اهداف اولیه این دانشگاه، تحصیل۶۰ درصد دانشجویان غیرایرانی بوده است که این هدف در طول ده سال آینده محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۳۵۰ دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) تحصیل می‌کنند، افزود: از این تعداد حدود ۷۰۰ نفر وارد رشته‌های تحصیلی شده‌اند و بقیه در مرکز آموزش زبان فارسی مشغول یادگیری این زبان هستند.

معاون امور بین‌الملل دانشگاه امام‌خمینی (ره) قزوین خاط‌رنشان کرد: دانشجویان در طول سال تحصیلی همواره با دوستان‌غیرایرانی مواجه می‌شوند که نحوه تعامل و دوستی با آن‌ها بسیار مهم است چراکه انتظار می‌رود مجموعه دانشگاه رفتاری در چارچوب فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی با دانشجویان غیرایرانی داشته باشند.

بیات با تاکید بر اینکه همکاری دانشجویان در زمینه تحقق اهداف متعالی دانشگاه به خصوص در رابطه با بین‌المللی شدن ضروری است، تصریح کرد: دانشگاهیان باید در این محیط، تفکر بین‌المللی شدن را تمرین کرده و در کنار همکاری‌های علمی، نگرش خود را به درک این مسئله معطوف کنند.

وی‌ با اشاره به اینکه شعار این مجموعه” دانشگاه بین المللی امام خمینی پنجره‌ای برای نگاه بین الملل و محیطی برای درک مسائل جهانی “است، یادآورشد: توجه به مسائل و مشارکت در درک اهداف عالی جهانی، نظیر گسترش روابط ملت‌ها، شناخت و احترام به حقوق فرهنگ ملل، همزیستی مسالمت آمیز ملت‌ها همراه با عدالت اقتصادی و اجتماعی و حفظ محیط زیست بسیار آموزنده است.

معاون‌امور بین‌الملل دانشگاه امام‌خمینی (ره) قزوین اضافه کرد: دانستن زبان‌های محاوره‌ای مهم در سطح جهانی از ابزار اساسی بین المللی شدن است که در بین آن‌ها زبان انگلیسی از اهمیت بسزایی برخوردار است به همین جهت توصیه می‌شود دانشجویان زبان انگلیسی خود را به بالاترین حدود معیارهای پذیرفته شده جهانی نظیر استانداردهای تافل و آیلتس ارتقا دهند.

وی در‌پایان با اشاره به اینکه طرح جامع آموزش زبان انگلیسی از امسال به صورت اختیاری ارائه می‌شود، ادامه داد: با توجه به تقاضای دانشجویان، این معاونت آمادگی لازم برای آموزش زبان‌های غیرایرانی از جمله فرانسه، چینی، روسی و ترکی‌استانبولی را دارد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، در سال ۱۳۶۲ بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی با نام دانشگاه اسلامی را‌ه‌اندازی شد که در سال ۶۴ به عنوان دانشگاه بین‌المللی اسلامی معرفی شد و در نهایت در سال ۷۰ با ادغام در مجتمع آموزش عالی دهخدا به عنوان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تغییر نام پیدا کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم