نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه بین‌المللی علوم قرآنی کردستان، چشم به راه تامین اعتبار

دانشگاه بین‌المللی علوم قرآنی کردستان که از سه سال پیش کار احداث آن آغاز شده، به دلیل عدم تامین اعتبار لازم، تاکنون به مرحله بهره برداری نرسیده است.

اسدی – معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره اوقاف و امور خیریه کردستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: پروژه احداث دانشگاه بین‌المللی علوم قرآنی استان کردستان از جمله طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری است که از سال ۹۰ کار احداث آن آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه در شهرک بعثت شهر سنندج واقع شده است، افزود: این دانشگاه در مساحتی به میزان ۱۲ هکتار احداث می شود.

اسدی عنوان کرد: در مناقصه ای که در مورخ ۳۰ تیرماه سال ۹۰ انجام شد شرکت ژیوار برنده مناقصه اعلام شد و کار احداث آن را برعهده گرفت.

وی اعلام کرد: متاسفانه به دلیل وجود تورم، پیمانکار آن قادر به ادامه طرح نشد و با انجام ۱۲درصد پیشرفت فیزیکی، در سال ۹۲ به فعالیت خود در این پروژه خاتمه داد.

معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره اوقاف و امور خیریه کردستان اعلام کرد: در مناقصه مجددی که سال ۹۲ انجام شد این بار شرکت “کارن دژ زاگرس” پیمانکاری طرح را برعهده گرفت و از سال گذشته به احداث دانشگاه اقدام کرده است.

وی با اشاره اینکه این دانشگاه شامل ساختمان آموزشی، بخش فرهنگی، مذهبی، اداری، ورزشی، تاسیسات و تجهیزات، فضای سبز، خوابگاه، آمفی تئاتر و پارکینگ است، ذکر کرد: ساختمان آموزشی این دانشگاه دارای مساحتی به متراژ دو هزار و ۷۷۷ متر است.

اسدی با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان جهت احداث این مکان هزینه شده است، تصریح کرد: پیمانکار کنونی طرح، هزینه سه میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان را برای احداث این مکان پیش بینی کرده که با احتساب هزینه های آزمایشگاه، ناظر مقیم و …، اتمام این طرح نیازمند بیش از چهار میلیارد تومان اعتبار است.

وی با عنوان اینکه این پروژه تاکنون ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل کنونی تامین اعتبار این طرح است که در صورت تامین آن، می توان تا پایان امسال دانشگاه را به مرحله بهره برداری رساند.

معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره اوقاف و امور خیریه کردستان در پایان یادآور شد: از افراد خیر و واقفی که توانایی پرداخت کمک مالی دارند درخواست می شود که در راستای تسریع احداث این پروژه با اداره اوقاف و امور خیریه کردستان همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم