نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه به هویتی دست یابد که تنها مصرف کننده نظریات وعلوم دیگر نباشد

نخستین نشست از سلسله نشست‌های توجیهی دانشجویان جدید الورود واحد علوم و تحقیقات با حضور دانشجویان ، اساتید و مسئولان با هدف آشنایی دانشجویان جدید با فضای دانشگاه و قوانین و مقررات حاکم بر آن ، در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، دکتر کرم الله دانشفرد معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشجویان زمان زیادی را در دانشگاه ها صرف تحصیل علم و دانش می کنند، دانشگاه را خانه دوم دانشجویان دانست و گفت: دوران تحصیل مهمترین بخش زندگی هر دانشجو است و به جرأت می توان گفت دانشگاه‌ها تأثیر مستقیمی در شکل گیری شخصیت رفتاری و اجتماعی دانشجویان دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی واحدعلوم وتحقیقات در جمع دانشجویان جدید الورود این واحد، گفت: بزرگترین سرمایه هر کشوری جوانان آن کشور هستند که تربیت و آماده سازی علمی، فرهنگی و اجتماعی آنان از وظایف دانشگاه‌ها و دانشگاهیان در دوران تحصیلشان است.

وی با بیان اینکه هر فردی که به دنبال رسیدن به موفقیت، لذت و شادی در تمام عرصه‌های زندگی است ، افزود: فلسفه به معنای چرایی در انجام کارها و فعالیت‌هاست، اینکه چرا باید درس خواند و کار یا فعالیتی را به انجام رسانید فلسفه و چرایی دارد که منجر به ایجاد هدف در زندگی خواهد شد.

دکتر دانشفرد با اشاره به اینکه قرار دادن فلسفه برای انجام هر فعالیتی موجب فهم و درک بیشتر و رسیدن به لذت و شادی خواهد شد، افزود: داشتن منطق به معنای انتخاب راه وروش مناسب و صحیح و همچنین داشتن شوق، امید و انگیزه نیز علاوه بر فلسفه و چرایی در کسب مدارج ترقی و پیشرفت در هر فردی ضروری است.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات از بخش‌های مختلفی نظیر کانون‌ها، نشریات، تشکل‌های سیاسی، هیأت‌های مذهبی، ستاد ازدواج دانشجویی، ستاد عمره دانشجویی، اردوهای زیارتی و سیاحتی، کانون قرآن و عترت و غیره که تماما براساس فعالیت و مشارکت دانشجویان و حمایت این معاونت صورت می گیرد، است.

دکتر ساسان بابایی معاون دانشجویی واحد علوم وتحقیقات نیز در این مراسم خطاب به دانشجویان ورودی جدید گفت: واحد علوم و تحقیقات دانشگاهی است که در عرصه تحصیلات تکمیلی فعال است و از تجهیزات، امکانات واساتید بسیار خوب و برجسته ای برخوردار است.

وی به تحصیل ۴۳ هزار دانشجو در این واحد دانشگاهی اشاره کرد و ادامه داد: در معاونت دانشجویی این واحد به مسائلی نظیر، امور تغدیه و رفاه، فارغ التحصیلان، نقل و انتقالات، فوق برنامه، تربیت بدنی و غیره پرداخته می شود.

معاون دانشجویی واحد علوم وتحقیقات گفت: برنامه ای مدون برای ارائه هرچه بیشتر و بهتر خدمات به دانشجویان همراه با ایجاد آرامش درکنار تحصیل داریم که از آن جمله می توان به راه اندازی خوابگاه دانشجویی اشاره کرد.

دکتر فریبرز باقری استاد دانشگاه نیز در این مراسم با بیان اینکه اکثر دانشجویان در ابتدا دانشگاه را تنها محلی برای آموزش‌های علمی می‌دانند، افزود: دانشگاه نه تنها محل آموزش‌های علمی است بلکه محل روبرو شدن با چالش‌هایی است که هم می‌تواند تهدید باشد و هم فرصت.

وی افزود: در دانشگاه علاوه بر افزایش سطح علمی و تحصیل باید رفتارها و روابط اجتماعی خود را نیز تقویت کنیم زیرا که صرف درس خواندن و کسب علم نمی تواند ما را در آینده به فرد موفقی مبدل سازد.

دکتر باقری ادامه داد: دانشجو در دانشگاه باید به یک هویت علمی دست یابد، هویتی که براساس آن تنها مصرف کننده نظریات وعلوم دیگران نباشد، بلکه با نقد و بررسی این نظریات بتواند در آینده به عنوان یک صاحب نظر در رفع مشکلات و ارائه راهکارهای سودمند و مفید برای پیشرفت کشور کمک شایانی کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم