نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه باید محل تضارب آراء و افکار باشد

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه دولتی یاسوج گفت: دانشگاه باید محل تضارب آراء و افکار باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد دکتر فریبرز نیکدل در نشست شورای هماهنگی فعالیتهای فرهنگی دانشگاههای استان افزود: فضای دانشگاه باید محل تضارب آراء و افکار باشد و وظیفه ما مسئولان و متولیان است که در چارچوب قانون با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی زمینه را برای فعالیتهای دانشجویی و پاسخ دادن به سولات دانشجویان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان از برنامه های سیاسی در دانشگاه استقبال خوبی دارد، اظهارکرد: طبیعت دانشجویان همین است و فضای دانشگاه حساسیت های خاص خود را دارد که دانشجویان را باید با دادن اطلاعات روشن و معتبر به سوالاتشان پاسخ دهیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه دولتی یاسوج بیان کرد: دانشجو مطالبه گر و پرسشگر است و ما متولیان باید زمینه را برای پاسخگویی به سوالات آنان فراهم کنیم که کرسی های آزاد اندیشی برای همین امر است.

نیکدل تصریح کرد: در صورتی که ما زمینه را برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان فراهم نکنیم دانشجویان جواب سوالات خود را از به منابع غیر معتبر بدست می آروند.

همچنین شمس الله رشیدی، سرپرست جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: دانشگاهها نباید محل تاخت و تاز جناحها و گروههای سیاسی باشند بلکه باید در چارچوب قانون از افرادی که مورد قبول مردم هستند استفاده شود.

وی افزود: کسانی که در بین دانشجویان سخنرانی می کنند باید مردم و دانشجویان و دانشگاهیان را امیدوار کنند نه اینکه موجب یأس و نا امیدی در بین آنها شوند.

رشیدی اضافه کرد: کارها و فعالیتهای فرهنگی و دانشجویی باید دانشجو محور باشند تا استقبال از انها بیشتر و اثرگذاری آنها بهتر باشند.

به گزارش ایسنا در این جلسه مقرر شد مراسم جشنی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور و مشارکت دانشگاهیان استان روز دوشنبه، ۲۰ بهمن ماه در سالن شهید ایزدپناه یاسوج برگزار شود. همچنین روز سه شنبه، ۱۴ بهمن ماه دانشگاهیان استان با حضور در گلزار شهداء ضمن غبار روبی قبور شهدا، برنامه تجدید میثاق با شهدا اجرا خواهند شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم