نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه باید در خدمت مردم باشد

رئیس دانشگاه کردستان به فعالیت ۷۵ هزار دانشجو و ۱۵۰۰ استاد دانشگاه در دانشگاه‌های استان کردستان اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه کردستان، جهانشیر امینی در جمع اعضای بسیج اساتید و دانشگاهیان کردستان در سالن شهدای گمنام استانداری در سنندج ضمن اعلام این خبر، اظهارکرد: ۲۳٫۴ درصد دانشجویان استان در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: همچنین ۳۰۲ استاد عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان هستند که ۵۰ نفر آنان دانشیار و استاد تمام هستند.

امینی به ضرورت ارتباط بیشتر میان دانشگاه و مردم جامعه تاکید و عنوان کرد:‌ دانشگاه باید در خدمت مردم و جامعه باشد و به حاشیه کشیده نشود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه کردستان در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز وارد عمل شده و کمیته “مصرف بهینه حامل‌های انرژی و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی” را در این دانشگاه راه‌اندازی کرده است.

همچنین در این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج طی سخنانی کوتاه، اظهار کرد: تولید علم، اساس دانایی و دانایی اساس توانایی است.

وی افزود: امروزه کشوری که در زمینه علم و دانش توانمند باشد در جهان می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

کیانی عنوان کرد:‌ دانشگاه آزاد اسلامی براساس اسناد بالادستی و سند چشم انداز جامع کشوری فعالیت دانش بنیان خود را آغاز کرده است.

وی اعلام کرد: اگرهمه دستگاه‌های اجرایی در بحث تخصیص بودجه پژوهشی حمایت کنند تحول بزرگی در توسعه استان کردستان ایجاد می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت‌های لازم برای جذب و فعالیت نخبگان استان کردستان در استان فراهم نیست و به همین دلیل بسیاری از نخبگان این استان به خارج از استان مهاجرت می کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه جذب نخبگان استان نیازمند تشکیل کمیته‌ای است، یادآور شد: نخبگان یکی از ارکان توسعه هر جامعه‌ای هستند که فعالیت آنها می تواند به پیشرفت آن جامعه کمک شایانی کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم