نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است

فرماندار دشت‌آزادگان گفت: ساختمان فعلی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه موقت است و ما به دنبال آن هستیم که کلنگ‌زنی احداث ساختمان دانشگاه در زمین اصلی خود هرچه سریع‌تر انجام شود.

عبدالرحیم ناطقی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌خوزستان، اظهارکرد: در خصوص مشکلات دانشگاه صنعتی شهدای هویزه جلساتی داشتیم و تلاش می‌شود که با احداث ساختمان جدید و اصلی دانشگاه، مشکلاتی که در حال حاضر از نظر استقرار هیأت‌های علمی، اساتید و دانش‌آموختگان و همچنین کمبود فضا آموزشی وجود دارد، برطرف شود.

وی افزود: در حال حاضر سرمایه‌گذاری در ساختمان کنونی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه درست نیست و باید این سرمایه به محل اصلی دانشگاه منتقل شود.

فرماندار دشت‌آزادگان با بیان این‌که دانشگاه صنعتی شهدای هویزه می‌تواند به اقتصاد و اشتغال‌زایی کشور کمک کند، عنوان‌کرد: در حال حاضر نگاه ویژه به دانشگاه‌ها و آموزش عالی در سطح کشور وجود دارد. در گذشته رسالت دانشگاه را تنها در حوزه پژوهش و انتقال دانش می‌دانستند اما امروز رسالت دانشگاه توسعه کشور است و قطعاً دانشگاه صنعتی شهدای هویزه به ویژه در شهرستان که دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی است در اشتغال‌زایی و توسعه می‌تواند کمک کند.

ناطقی تصریح‌کرد: دانشگاه امروز محور و موتور محرکه توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور است و در همین راستا باید تجهیزات و امکانات در دانشگاه به ویژه در حوزه کارآفرینی وجود داشته باشد.

وی ادامه‌داد: ما به عنوان نماینده دولت در شهرستان می‌توانیم از نظر مدیریت و تأمین امکانات و حمایت یاری دهنده دانشگاه صنعتی شهدای هویزه در راستای رسیدن به اهداف خود باشیم.

فرماندار دشت‌آزادگان گفت: در راستای بومی‌سازی به دنبال اخذ سهمیه خاص از دانشگاه صنعتی شهدای هویزه برای فرزندان منطقه هستیم تا بتوانیم در آینده از ظرفیت‌های علمی آن‌ها استفاده کنیم.

ناطقی یادآورشد: امسال دانشکده پرستاری در شهر بستان راه‌اندازی شد که مهم‌ترین هدف آن پرورش کادر پرستاری در منطقه است. انتظار داریم که در دانشگاه صنعتی شهدای هویزه نیز از ظرفیت بومی شهرستان از نظر علمی و دانشجویی بهره‌مند شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم