نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه اسلامی مورد تأکید رهبری دانشگاه پیشرو در علم و دانش است

معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: دانشگاه اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دین اسلام پیشروترین دانشگاه در زمینه علم و دانش است و بالندگی چنین دانشگاهی اراده و همت نخبگان علمی و دانشجویان و اساتید را می‌طلبد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در آیین تکریم و معارفه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش گفت: در دین مبین اسلام بر علم و جایگاه ویژه عالمان و دانشمندان تأکید فراوان شده است.

حجت‌الاسلام “محمداسحاق مسعودی” با بیان اینکه عید غدیر واقعه بزرگ اسلام و یکی از افتخارات ما مسلمانان است افزود: در آموزه‌های دینی اهل سنت و شیعه بر عالم و دانشمند بودن حضرت علی(ع) اذعان و تأکید فراوان شده و یکی از ویژگی‌های ممتاز دین اسلام در مقایسه با سایر ادیان سرآمد بودن امامان و پیشوایان ما در زمینه علمی در میان دیگر دانشمندان زمان خود است.

وی تصریح کرد: از اینرو امت اسلامی باید پیشروترین امت‌ها در زمینه علم و دانش بوده و در زمینه بالندگی دانشگاه اسلامی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و دین اسلام است تلاش کند.

مسعودی ادامه داد: یکی از وظایف خطیر دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ترغیب دانشجویان به علم‌آموزی و انجام فعالیت‌های فرهنگی و مشاوری امین بودن برای ریاست، کارکنان و دانشجویان است.

رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی نیز در این آیین گفت: وجود ۱۱۰ هزار دانشجو، ۸۰ مرکز آموزش عالی و دو هزار هیئت علمی در استان مرکزی زمینه شهرت این استان در زمینه علمی در کنار صنعت را فراهم آورده است.

حجت‌الاسلام “مهدی ایمانی‌مقدم” افزود: دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مرکزی در زمینه انقلاب و ارزش‌های فرهنگی اهتمام ویژه داشته و بسترهای اشاعه این ارزش‌ها را برای جوانان دانشجو فراهم و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

وی با بیان اینکه روحانیت در دانشگاه‌ها باید برای تمامی اقشار اعم از مدیریت، کارکنان و دانشجویان مشاوری امین باشد گفت: این امر رسالتی است که مقام معظم رهبری بر دوش مسئولین در نهاد رهبری دانشگاه‌ها گذاشته‌اند.

رئیس دانشگاه تفرش نیز در این نشست ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: جایگاه و نقش ارشادی مسئول نهاد در دانشگاه‌ها بر کسی پوشیده نیست.

دکتر “محمد قاسم سحاب” افزود: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بعنوان ارشادگر و راهنمای در اداره دانشگاه نقش مؤثری را ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: مسئول نهاد رهبری همواره پشتیبان مدیریت دانشگاه در اداره امور دانشگاه بوده است .

در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام “سیدجواد علیزاده موسوی” مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش تقدیر و حجت‌الاسلام “رسول ظرافت” به عنوان سرپرست این نهاد منصوب شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم