نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه اسلامی مورد تأکید رهبری دانشگاه پیشرو در علم و دانش است

معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: دانشگاه اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دین اسلام پیشروترین دانشگاه در زمینه علم و دانش است و بالندگی چنین دانشگاهی اراده و همت نخبگان علمی و دانشجویان و اساتید را می‌طلبد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در آیین تکریم و معارفه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش گفت: در دین مبین اسلام بر علم و جایگاه ویژه عالمان و دانشمندان تأکید فراوان شده است.

حجت‌الاسلام “محمداسحاق مسعودی” با بیان اینکه عید غدیر واقعه بزرگ اسلام و یکی از افتخارات ما مسلمانان است افزود: در آموزه‌های دینی اهل سنت و شیعه بر عالم و دانشمند بودن حضرت علی(ع) اذعان و تأکید فراوان شده و یکی از ویژگی‌های ممتاز دین اسلام در مقایسه با سایر ادیان سرآمد بودن امامان و پیشوایان ما در زمینه علمی در میان دیگر دانشمندان زمان خود است.

وی تصریح کرد: از اینرو امت اسلامی باید پیشروترین امت‌ها در زمینه علم و دانش بوده و در زمینه بالندگی دانشگاه اسلامی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و دین اسلام است تلاش کند.

مسعودی ادامه داد: یکی از وظایف خطیر دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ترغیب دانشجویان به علم‌آموزی و انجام فعالیت‌های فرهنگی و مشاوری امین بودن برای ریاست، کارکنان و دانشجویان است.

رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی نیز در این آیین گفت: وجود ۱۱۰ هزار دانشجو، ۸۰ مرکز آموزش عالی و دو هزار هیئت علمی در استان مرکزی زمینه شهرت این استان در زمینه علمی در کنار صنعت را فراهم آورده است.

حجت‌الاسلام “مهدی ایمانی‌مقدم” افزود: دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مرکزی در زمینه انقلاب و ارزش‌های فرهنگی اهتمام ویژه داشته و بسترهای اشاعه این ارزش‌ها را برای جوانان دانشجو فراهم و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

وی با بیان اینکه روحانیت در دانشگاه‌ها باید برای تمامی اقشار اعم از مدیریت، کارکنان و دانشجویان مشاوری امین باشد گفت: این امر رسالتی است که مقام معظم رهبری بر دوش مسئولین در نهاد رهبری دانشگاه‌ها گذاشته‌اند.

رئیس دانشگاه تفرش نیز در این نشست ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: جایگاه و نقش ارشادی مسئول نهاد در دانشگاه‌ها بر کسی پوشیده نیست.

دکتر “محمد قاسم سحاب” افزود: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بعنوان ارشادگر و راهنمای در اداره دانشگاه نقش مؤثری را ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: مسئول نهاد رهبری همواره پشتیبان مدیریت دانشگاه در اداره امور دانشگاه بوده است .

در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام “سیدجواد علیزاده موسوی” مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش تقدیر و حجت‌الاسلام “رسول ظرافت” به عنوان سرپرست این نهاد منصوب شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم