نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد کلینیک شبانه‌روزی پزشکی راه‌اندازی می‌کند

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در علوم پزشکی با بیان اینکه مجموعه بیمارستانی دانشگاه آزاد در شأن این دانشگاه نیست گفت: این حوزه از لحاظ‌ مالی پرچالش است اما به دنبال آن هستیم تا یک کلینیک ۲۴ ساعته راه‌اندازی کنیم و در بهمن ماه امسال نیز بیمارستان فرهیختگان را تجهیز کنیم.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر باقر لاریجانی، در اولین جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: این برای اولین بار است که جشنواره علوم پزشکی برگزار می‌شود و امیدوارم سال به سال دقت و انتخاب ما نیز ارتقاء پیدا کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد یکی از ۴۰ دانشگاه ایران در حوزه علوم پزشکی است و از نظر تعداد دانشجو پیشروترین دانشگاه است، افزود: با توجه به سیاست‌های کشور مبنی بر توسعه‌ نهادهای غیردولتی باید سرمایه‌گذاری بیشتری در حوزه‌های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد صورت بگیرد تا به خودکفایی برسیم.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد ۶۰ درصد آموزش عالی کشور را پوشش می‌دهد گفت: از حدود ۳۰ سال پیش تا به امروز دانشگاه آزاد با ۹۰ واحد دانشگاهی با حدود ۲۰۰۰ هیات علمی ۴۰ درصد آموزش عالی علوم پزشکی کشور را پوشش می‌دهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد ۶۱ هزار دانشجوی علوم پزشکی دارد گفت: واحدهای بیمارستانی دانشگاه آزاد دارای ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی هستند.

وی با اشاره به سیاست‌های کلان آموزش عالی کشور گفت: دانشگاه خود را با سیاست نقشه جامع علمی کشور، نقشه جامع سلامت، نقشه تحولات سلامت و سیاست‌های کلان نظام سلامت تطبیق داده است. به همین خاطر در چند ماه گذشته نقشه توسعه دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی تدوین شده تا بتوانیم از ظرفیت‌های این دانشگاه استفاده کنیم.

لاریجانی با اشاره به توافقات انجام گرفته با وزارت بهداشت گفت: طی این توافق‌های انجام شده حدود ۶۵ رشته PHD راه‌اندازی خواهد شد. همچنین با توافقاتی که صورت گرفت موافقت اصولی تاسیس مراکز رشد، مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان به خود دانشگاه آزاد سپرده شده است.

وی با اشاره به تدوین دستورالعمل الگوی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد نیز اعلام کرد: بنا داریم یک هزار عضو هیات علمی به بدنه علوم پزشکی دانشگاه آزاد جذب کنیم و تاکنون نیز حدود ۱۸۰ عضو هیات علمی جدید که از نخبگان و از فرهیختگان جامعه پزشکی کشور هستند به اعضای هیات علمی اضافه شدند. امیدواریم دانشگاه آزاد از این فرصت استفاده کند و قدر این عزیزان را بداند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه به دنبال ارتقاء ‌رتبه بندی‌ها هستیم گفت: ارزیابی از رشته‌ها صورت گرفته و در حال حاضر اطلاعات کاملی از وضعیت رشته محل‌های مناسب و نامناسب در اختیار است.

لاریجانی با بیان اینکه براساس آمایش سرزمین ۹ قطب علوم پزشک شناسایی شده است افزود: بنا بود دانشگاه آزاد را در میان این قطب‌ها تقسیم کنند اما با همکاری وزیر بهداشت بنا شد دانشگاه آزاد خود به عنوان یک قطب محسوب شود و از هفته دیگر نیز امتحانات علوم پایه و انترنی با کمک سازمان سنجش برگزار شود.

وی با اشاره به اعطای مدارک دانشگاه آزاد به مدارس پرستاری گفت: طبق توافقات انجام شده بیمارستان‌های درجه یک می‌توانند مدرسه پرستاری ایجاد کنند و دانشگاه آزاد نیز به آن‌ها مدرک خواهد داد امیدواریم تا ماه‌های آینده چندین بیمارستان کار خود را شروع کند.

لاریجانی با اشاره به اینکه در حوزه علوم پزشکی مرکز تحقیقاتی مناسبی در دانشگاه آزاد وجود ندارد گفت قطعا این مساله در دانشگاه‌های کشور تاثیرگذار خواهد بود سهم علوم پزشکی دانشگاه آزاد سهم مشخصی است که با راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی این مهم عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد رتبه ۹۰۰ در بین دانشگاه‌های دنیا را دارد گفت: در برنامه دیده شده تا بتوانیم خود را به رتبه ۵۰۰ در دنیا ارتقا دهیم که قطعا با سیاست‌های دکتر میرزاده این مساله شدنی خواهد بود.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی با اشاره به راه‌اندازی طب ترمیمی در بیمارستان فرهیختگان گفت: با توافق صورت گرفته با معاونت علمی ریاست جمهوری بناست دانشگاه آزاد به قطب طب ترمیمی کشور تبدیل شود و این مساله در کنار بیمارستان فرهیختگان راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی ۱۴ مجله علمی با مشارکت ناشران خارجی گفت: به زودی این مطلب بر روی سایت قرار خواهد گرفت و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را به این مجله‌ها بفرستند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه تا دو سال آینده در هر شهر که دانشگاه علوم پزشکی آزاد وجود دارد یک بیمارستان تاسیس شود گفت: در حال حاضر ۱۱ مجموعه بیمارستانی وجود دارد و ۱۹ مجموعه بیمارستانی دیگر در دست ساخت است.

وی با اشاره به توافقات و همکاری‌ها با نهادهای دیگر علوم پزشکی نیز افزود: قصد داریم از طریق مسیرهای دیگر همچون نهادهای بنیاد، سما و تامین اجتماعی همکاری‌های خود را گسترش دهیم و بتوانیم با بیمارستان میلاد همکاری داشته باشیم.

همچنین با دو دانشگاه زیگموند فروید در اتریش و گرس برای تاسیس رشته‌های PHD مشترک تفاهم نامه‌ای به امضا رسیده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم