نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد همدان، در مرتبه جامع قرار دارد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، از رسیدن دانشگاه به مرحله جامع در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)_ منطقه همدان، دکتر سعید جامه بزرگی روز یکشنبه ۲۶ مردادماه سالجاری، در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، محور اصلی این دانشگاه را ارتباط و رفع نیازهای ضروری جامعه دانست و افزود: رتبه بندی دانشگاه ها از کوچک، متوسط، بزرگ و جامع بوده که این دانشگاه طی چند ماه گذشته با توجه به امتیازات زیر ساختی پژوهشی، آموزشی و ورزشی، اعضاء هیات علمی و تعداد استاد در ۲۷ سالگی در مرتبه جامع قرار گرفت و در استان نیز از نظر کیفی بعد از دانشگاه بوعلی سینا رتبه دوم را دارد.

وی گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان جزء نخستین دانشگاه های برتر کشور بوده و با هدف آموزش و پژوهش در ارائه خدمت به دانشجویان فعالیت می کند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در اردیبهشت سال ۶۱ با پیشنهاد “آیت الله رفسنجانی” کار خود را شروع و مورد حمایت امام راحل (ره) نیز قرار گرفت و بزرگترین دانشگاه حضوری جهان شناخته شد.

رئیس دانشگاه آزاد همدان، مساحت این دانشگاه را حدود ۱۴۸ هکتار عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد همدان دارای ۱۵۷ رشته مصوب بود که با رشد اساتید به مرتبه ارشد و استادیاری به ۱۶۸ رشته رسید.

وی مقاطع دانشگاه آزاد واحد همدان را در ابتدای شروع فعالیت، کاردانی و کارشناسی خواند و ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه با استقبال دانشجویان از مقاطع ارشد و دکتری و حمایت های دولت تدبیر و امید، تحصیلات تکمیلی رشد بی سابقه ای داشته است.

دکتر جامه بزرگی اظهار امیدواری کرد دانشگاه همدان در مهرماه سالجاری نقش مهمی را در راستای جامعه دانشگاهی ایفا کند و گفت: در حال حاضر ۱۹ رشته در مقطع دکتری، ۳۵ رشته کارشناسی ارشد و با چهار دانشکده علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در حال فعالیت است.

وی دانشگاه آزاد اسلامی همدان را از منظر فرهنگی در سطح بالایی ارزیابی کرد و افزود: این دانشگاه از نظر ارتباط فرهنگی که بزرگترین رکن “آیت الله محمدی” که عضو هیات امنای دانشگاه بوده و در اکثر برنامه های دانشگاه با راهکارهای مناسب حضور پررنگی دارند، در جایگاه خوبی قرار دارد.

وی با اشاره به بخش پژوهشی دانشگاه تصریح کرد: تاکنون مقاله های خارجی زیادی چاپ شده، حدود ۳۰۰ مقاله ISI ، ۳۵ طرح برون دانشگاهی و ۱۷۲ طرح درون دانشگاهی به ثبت رسیده و ۱۸۳ طرح نیز در حال اجراست.

دانشگاه آزاد اسلامی همدان، جزء به روزترین دانشگاه های کشور

دکتر جامه بزرگی به زیرساخت های آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی همدان دارای ۳۲ آزمایشگاه، ۵۴ کارگاه آموزشی، ۱۹۸ کلاس و فضای آموزشی مجهز به دیتاپرژکتور و ۳۰ کارگاه کامپیوتر جزء به روزترین دانشگاه های کشور به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه های مختلف تهران برای گذراندن آزمایش های دوره د

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم