نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد می‌خواهد در حوزه پزشکی دستیار وزارت بهداشت باشد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هدف اصلی ما توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی علوم به ویژه حوزه علوم پزشکی است، چرا که با جان مردم سر وکار دارد.

به گزارش سرویس آموزشی ایسنا، دکتر میرزاده در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امیدواریم با حمایت مسئولان وزارت بهداشت فعالیت‌های قابل قبولی ارائه دهیم و در این زمینه دستیار وزارت بهداشت باشیم، اظهارکرد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با ۳۰۰۰ تخت در حال ساخت، ۸۶ واحد دانشگاهی با ۲۰۰۰ هیات علمی، ۶۱ هزار دانشجو و ۱۵۰۰ تخت فعال سهم عمده ای در آموزش پزشکی کشور را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه در ۳۲ سال گذشته دانشگاه آزاد موفقیت‌های چشمگیری کسب کرده است، تصریح کرد: طبق سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰ بیش از ۱۰ میلیون نفر دارای تحصیلات عالیه هستند که حدود ۵ میلیون نفر آنها از دانشگاه آزاد فارغ‌التحصیل شده‌اند. این موضوع نشان دهنده تاثیرگذاری دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه بیش از ۱۱ میلیون متر مربع فضای آموزش عالی و نزدیک به ۳۰ هزار استاد تمام وقت، ۲۸ هزار استاد نیمه وقت و بالغ بر ۴۷ هزار نفر کارمند با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می کنند، افزود: البته مدیران گذشته به ویژه دکتر جاسبی تحت نظارت و حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی کوشش های بسیار بزرگی انجام دادند تا دانشگاه آزاد اسلامی به موقعیت کنونی خود رسیده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جمع اضداد است، اظهار داشت: ما در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد حضور دانشمندان برجسته و واحدهای بسیار باکیفیت هستیم، اما در عین حال برخی اعضای هیات علمی و واحدها از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاثیر بی نظیر دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه اقلیم ها و جغرافیای مناطق، گفت: بر اساس گزارش موسسه ISC، میزان تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی از تمامی دانشگاه های ایران بالاتر است، به گونه ای که سهمی ۱۴ درصدی از تولید علم کشور را برعهده داشته است.

وی همچنین با اشاره به سهم دانشگاه آزاد در میزان پژوهش‌های کشور، گفت: ۲۷ درصد از پژوهش ایران در برنامه توسعه پنج ساله چهارم برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است که این میزان در برخی سنوات به بالای ۵۰ درصد نیز رسیده است.

دکتر میرزاده در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت حوزه پزشکی دانشگاه آزاد پرداخت و افزود: امسال در نظر داریم با حمایت جدی از حوزه پزشکی باری از دوش دولت در حوزه پزشکی برداریم.

وی تاکید کرد: هدف اصلی ما توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی علوم به ویژه حوزه علوم پزشکی است، چرا که با جان مردم سر و کار دارد. بر این اساس امیدواریم با حمایت مسئولان وزارت بهداشت فعالیت‌های قابل قبولی ارائه دهیم و در این زمینه با وزارت بهداشت همکاری داشته باشیم.

فعالیت‌های آموزشی را با استانداردهای ملی و بین المللی هماهنگ می‌کنیم

دکتر میرزاده همچنین با بیان اینکه استانداردهای حوزه پزشکی را به خوبی می شناسیم، گفت: ما اهل استانداردسازی هستیم و استانداردها را به خوبی می شناسیم و سعی مان بر این است که فعالیت‌های آموزشی مان را با استانداردهای ملی و بین المللی هماهنگی سازیم.

وی افزود: در جلسه ای که چندی پیش با وزیر علوم داشتیم از وزارت علوم درخواست کردیم تا فرصتی را برای اصلاح برخی ایرادها به دانشگاه آزاد بدهد، از وزارت بهداشت نیز درخواست می کنیم این فرصت را در اختیار دانشگاه قرار دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم