نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد در سال ۹۴ در حوزه آموزش عالی، بار بزرگی از دوش دولت برخواهد داشت

دکتر میرزاده در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده بخش بزرگی از بار علمی بر دوش دولت را برمی‌دارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده چیزی نزدیک به ۱۰هزار میلیارد تومان از حیث منابع و مصارف و ۶۰۰۰ میلیارد تومان از حیث درآمد در حوزه آموزش عالی ایران هزینه خواهد کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، یکصدوچهارمین جلسه هیأت رئیسه به ریاست دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور اعضا برگزار شد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه اکثریت قریب به اتفاق اهداف و برنامه‌های دانشگاه درسال ۹۳ محقق شده، گفت: به زودی یک گزارش مدون و مستند از موفقیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۳ عرضه خواهد شد.

دکتر میرزاده در این جلسه با تبریک دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بیان کرد: دهه فجر دهه بیداری امت اسلام، دهه شروع عزت، استقلال و پیشرفت ملت ایران است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پیشرفت‌ها و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران در ۳۶ سال گذشته، گفت: بحمدالله و به‌رغم توطئه‌های همه‌جانبه داخلی و خارجی، روند پیشرفت و توسعه میهن اسلامی ذیل شعارها، برنامه‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شروع شده و در همه زمینه‌ها پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آمده است.

وی با بیان میزان رشد امور علمی، فناوری، پژوهشی و حرکت‌های دانش بنیان به طور بی‌سابقه‌ای متحول شده، بیان کرد: این موضوع نتیجه روحیه‌ای است که از طریق فضای انقلابی و نظام اسلامی در روح جامعه ما دمیده شده و زمینه دانش‌پروری، دانشجویی و اندیشمندی علمی و آزاداندیشی را فراهم کرده است.

دکتر میرزاده با اشاره به اینکه جمعیت ایران نسبت به سال ۱۳۵۷ فقط دو برابر شده ولی رشد دانشجویان ما ۲۷ برابر شده، گفت: رشد ۲۷ برابری دانشجویان به این دلیل است که ما موفق شده‌ایم زیرساخت‌ها، زیر بناها، امکانات و نیروی انسانی متخصص را فراهم کنیم تا بتوانیم به این موفقیت برسیم.

وی با تأکید بر اینکه در زمینه‌های علوم فنی و مهندسی، علوم پایه، پزشکی، سلامت و بهداشت پیشرفت‌هایی حاصل شده، خاطرنشان کرد: این پیشرفت‌ها مدیون روحیه انقلابی، استقلال و عزت‌جویی ملت ایران بوده که ناشی از تفکرات امام و رهبری و همه مردم بزرگوار ایران است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی و یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی جایگاه خود را در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی باز کرده، گفت: ما در دانشگاه با کوشش دانشمندان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانیم در ترازهای بالای علمی، ملی و بین‌المللی قرار بگیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه از معاونان خود درخواست کرد برای بودجه سال ۹۴ هر معاونتی با جدیت و برنامه‌ریزی تضمین و با تدوین برنامه‌های منظمی حتی قبل از پایان سال ۹۳ برنامه‌های خود را دنبال کنند.

وی با اشاره به اهداف سال ۹۳ دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: با کمال افتخار اعلام می‌کنم برآوردها نشان می‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۳ محقق شده و ان شاءالله تا پایان سال ۹۳ یک گزارش مدون و مستند از این موفقیت‌ها عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: این موضوع نشان‌دهنده این است که دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده بار سنگینی را با توجه به وضعیت بودجه دولت و همچنین مشکلات اقتصادی و شرایط تحریم از دوش دولت برمی‌دارد.

مصوبات هیات رئیسه

همچنین در این جلسه گزارش معاونت اداری مالی در خصوص وضعیت نیروی انسانیدانشگاه در سطح کشور مطرح و مقرر شد شاخص نیروی انسانی به عنوان یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد روسای واحدها مدنظر قرار گیرد و گزارش نهایی و برنامه مدون آن در اسرع وقت ارائه شود.

موضوع بخشنامه های وقفه تحصیلی، انصراف از تحصیل، ثبت‌نام متأخرین، ترک تحصیل و موارد مشابه مطرح شد و مقرر شد در کمیسیون تخصصی هیأت رئیسه با حضور معاون دانشجویی مطرح و گزارش آن ارائه شود.

همچنین درخصوص صدور دانشنامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی مصوب شد در اسرع وقت و کمتر از یک ماه دانشنامه دانشجویانی که تسویه‌حساب خود را انجام داده‌اند به آنها تحویل داده شود.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه گزارش معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی در خصوص آیین‌نامه دکتری افتخاری دانشگاه آزاد اسلامی مطرح و تصویب شد که آیین‌نامه مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری در این مورد ملاک عمل قرار گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم