نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد در اوگاندا واحد تاسیس می‌کند

معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه قابلیت کشور اوگاندا برای تاسیس نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مناسب و قابل قبول است، گفت: با توجه به تقاضا و پیگیری‌های سفیر این کشور در تهران به زودی مطالعاتی میدانی و امکان سنجی برای تاسیس نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی در شرق آفریقا و همچنین انجام پروژه‌های مشترک علمی و پژوهش آغاز خواهد شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکترانگنجی معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در نشستی با محمد احمد کسوولر سفیر جمهوری اوگاندا در تهران با تاکید بر توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاه آزاداسلامی در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف از آمادگی تمامی واحدهای این دانشگاه به ویژه واحدهای اصفهان و نجف آباد برای انجام پروژه های تحقیقاتی و علمی و همچنین ارائه خدمات در پایتخت اوگاندا خبر داد.

وی تاکید کرد: با توجه به تقاضا و پیگیری‌های مستمر دولت اوگاندا و شخص سفیر این کشور در تهران بحث همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در سه بخش پزشکی، داندانپزشکی و کشاورزی با موسسات دانشگاهی کشور اوگاندا مطرح است و به زودی موافقت نامه‌ای در این راستا برای آغاز فعالیت‌های اجرایی بین دو طرف امضاء خواهد شد.

دکتر انگنجی با بیان اینکه سفیر اوگاندا در آبان ماه سال گذشته از واحد خوراسگان بازدید کرده است، گفت: دکتر کسوولر در بازدید از واحد خوراسگان و تماشای قابلیت های این واحد در بحث گیاهان دارویی و فرآوری این محصولات پیگیری‌های لازم را برای سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی در کشور اوگاندا و انتقال تجارب و دانش فنی لازم در این بخش انجام داده و به زودی با انجام اقدامات مقدماتی و کسب مجوزهای لازم روند اجرایی این طرح آغاز خواهد شد.

معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد تاکید کرد: با توجه به قابلیت‌های بالای اوگاندا در منطقه آفریقا و قابلیت‌های طبیعی این کشور در بخش گیاهان دارویی می توان سایت و پایگاه قابل قبولی را برای تولید و فروش انواع گیاهان دارویی از سوی دو کشور ایران و اوگاندا و تصرف بازار منطقه تاسیس کرد.

وی همچنین با توجه به استقبال مقامات کشور اوگاندا از پیشرفت‌های ایران در زمینه پزشکی و دندانپزشکی گفت: با توجه به بازدید مسئولان کشور اوگاندا از واحدهای دانشگاه آزاد و مشاهده توانمندی بالای این واحدها در زمینه حوزه های پزشکی این کشور به دنیال تاسیس واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد در این کشور هستند.

انگجی در پایان از سفر قریب الوقوع به کشور اوگاندا و کامپالا پایتخت این کشور خبر داد و تصریح کرد: پیرو مذاکرات انجام شده با سفیر اوگاندا در تهران و انجام مقدمات ضروری به زودی سفری به این کشور برای بازدید از قابلیت ها و ظرفیت های این کشور برای تاسیس واحد دانشگاه آزاد اسلامی در پایتخت این کشور و مطالعات میدانی و امکان سنجی برای اجرای طرح های مشترک علمی و پژوهشی انجام خواهد شد تا هر چه زودتر توافق نامه میان مسئولان کشور اوگاندا و دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و امضاء شود.

سفیر اوگاندا: توانایی و قابلیت های دانشگاه آزاد در سطح دانشگاه های برتر دنیا است

همچنین در حاشیه این دیدار سفیر اوگاندا با تاکید بر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالای دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلفی علمی، گفت: توانایی ها و قابلیت های بالای دانشگاه آزاد در سطح دانشگاه های برتر دنیا است و بنده سال گذشته در بازدید از واحد خوراسگان به صورت عینی از توانمندی های این دانشگاه مطلع شدم و از آن تاریخ تا به امروز برای تاسیس واحد این دانشگاه در اوگاندا و فعالیت های پژوهشی و علمی مشترک تلاش کرده و پیگیری های لازم انجام شده است.

محمد احمد کسوولر تاکید کرد: توانایی های بسیار بالای دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در حوزه پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی می تواند پایه بسیار قوی و استواری برای همکاری این دانشگاه با کشور اوگاندا و موسسات آموزشی این کشور باشد.

وی با بیان اینکه کشور اوگاندا به واسطه برخورداری از موقعیت طبیعی و جغرافیایی توانایی تبدیل شدن به قطب تولیدی گیاهان دارویی را دارد، تاکید کرد: به صورت جدی پیگیری سرمایه گذاری و همکاری مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی برای فعالیت در این مقوله هستم تا با انجام مقدمات لازم صنعت تولید و فرآوری داروهای گیاهی در اوگاندا با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ایران راه اندازی شود تا در سایه آن دو کشور از منافع اقتصادیش بهره ببرند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم