نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد دارای ۱۲ میلیون متر مربع فضای آموزشی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی مراسمی تفاهم‌نامه همکاری مشترک با پروفسور آ. زرنف رئیس دانشگاه «راشین‌نیو» روسیه را به امضا رساند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر میرزاده در این جلسه با ارائه گزارشی از تاریخچه و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی به هیأت روسی و میزان تاثیرگذاری این دانشگاه بر سطح علمی ایران، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰هزار دانشجو و بیش از۵ میلیون فارغ التحصیل دارد. ضمن اینکه ۵۴ هزار هیأت علمی تمام‌وقت و نیمه‌وقت در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۱۲ میلیون مترمربع زیربناهای آموزشی در سطح کشور مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: تمام این مجموعه توسط شهریه دانشجویان اداره می‌شود و هیچ کمکی از جانب دولت به این مجموعه نمی‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد توسط هیأت امنا و هیأت موسس که در رأس آن بنیانگذار دانشگاه آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی حضور دارد، اداره می‌شود و یک دانشگاه کاملاً غیردولتی است.

وی با تأکید بر اینکه در برنامه‌های آینده دانشگاه، توسعه کمی وجود ندارد، تصریح کرد: ما در حال حاضر در دانشگاه آزاد به دنبال توسعه کیفی و افزایش استانداردهای بین‌المللی در زمینه علمی هستیم.

میرزاده با مهم خواندن روابط بین الملل در آینده برنامه کاری دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: یکی از برنامه‌های این دانشگاه که به تأیید هیأت امنا رسیده، توسعه همکاری‌های بین‌المللی این مجموعه با دانشگاه‌های خارجی است.

وی با اشاره به شعبات دانشگاه آزاد در خارج از کشور گفت: در حال حاضر واحدهای دانشگاهی امارات، لبنان، افغانستان و انگلستان در حال فعالیت هستند.

میرزاده افزود: دانشگاه آزاد بنا دارد واحدهای خود را در کشورهای دیگر تأسیس کند؛ البته به شرطی که دارای توجیه اقتصادی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد آمادگی دارد با دانشگاه راشین‌نیو در زمینه علوم و مهندسی همکاری کند، پیشنهاد داد: در صورت موافقت هیأت روسی، یک گروه مطالعاتی برای بررسی و اجرای این همکاری تشکیل شود.

وی ادامه داد: اگر واحدهای دانشگاه آزاد به صورت کلی، در رنکینگ‌های بین‌المللی مورد ارزیابی قرار گیرد، می‌تواند رتبه قابل قبولی در سطح جهانی کسب کند.

میرزاده با اشاره به توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: یکی از راههای بهبود کیفیت، همکاری‌های علمی و پژوهشی بین‌المللی است.

وی با تأکید بر اینکه کارآفرینی و اثربخشی دانشگاه، مهمتر از رنکینگ‌های بین‌المللی است، گفت: مشارکت بالا در تولید جهانی علم، حل مشکلات زیست محیطی، ارائه فناوری‌های نو، ارائه روش‌های بهبود رفاه مردم و افزایش مشارکت اجتماعی و فرهنگی در کشور و در سطح بین‌المللی از اهداف مهم هر دانشگاهی باید باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی هم برای رسیدن به این اهداف، یک برنامه ۵ساله و یک برنامه ۲۰ساله تعیین شده است که امیدواریم بتوانیم به این اهداف دست یابیم.

میرزاده با بیان اینکه بسیاری از این ملاقات‌های دوطرفه در تمام نقاط جهان انجام می‌شود، اما کمتر به نتیجه می‌رسد، تصریح کرد: باید یک اراده قوی پشت این ملاقات‌ها باشد تا نهایتاً به اجرا برسند.

وی همچنین موافقت اصولی خود را در زمینه همکاری‌های علمی با دانشگاه راشین‌نیو اعلام کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم