نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد تا مهر ۹۴ افزایش شهریه نخواهد داشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: این دانشگاه تا مهر ماه سال آینده هیچ‌گونه افزایشی در شهریه نخواهد داشت. همچنین سال آینده برای دانشجویان موجود نیز شهریه‌ ثابت افزایش نخواهد کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، بیست و هفتمین جشن دانش‌آموختگی دانشجویان قزوین با حضور حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

میرزاده در این مراسم با اشاره به اهمیت علم و علم‌آموزی، تصریح کرد: دانشمندان، ستارگان آسمان آفرینش و بشریت هستند که انسان‌ها را از گمراهی نجات می‌دهند، همان طور که انبیای الهی این کار را انجام می‌دادند؛ دانشمندان موجب توسعه‌ی جوامع بشری می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به دانش آموختگان واحد قزوین گفت: شما قدم اول آموزش عالی را برداشته‌اید، اما هنوز در ابتدای کار هستید و راه زیادی در پیش دارید و نباید ارتباط خود را با دانشگاه قطع کنید. باید از دانش خود در جهت تجاری‌سازی علم استفاده کنید.

میرزاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات حوزه‌ اشتغال در کشور، اظهار کرد: امروز دیگر دولت‌ها قدرت جذب فارغ‌التحصیلان را ندارند و این خود آن‌ها هستند که باید ضمن کارآفرینی و ایجاد اشتغال، به عرصه‌ تولید کشور کمک کنند.

وی با اعلام حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: ما در این زمینه آیین‌نامه‌های لازم را برای ایجاد اشتغال و حمایت از این شرکت‌ها تنظیم کرده‌ایم که فارغ‌التحصیلان ضمن حفظ ارتباط خود با دانشگاه‌ها، می‌توانند از تسهیلاتی که در این زمینه ارائه می‌شود بهره‌مند شوند، هم چنین بانک‌ها نیز به این بنگاه‌های اقتصادی وام‌هایی با سود کم اعطا خواهند کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: واحد قزوین همواره پیش‌گام بوده و نوآوری‌های زیادی در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی داشته است و می‌تواند در زمینه‌ توسعه‌ شرکت‌های دانش‌بنیان، تاسیس شهرک فن‌آوری آزاد و هم چنین مراکز رشد، پیش‌گام‌تر از بقیه گام بردارد و زمینه‌ جذب شما فارغ‌التحصیلانی که مایل هستید با مشارکت با یکدیگر در ارایه خدمات به صنعت بیشتر کوشش کنید و به اشتغال و تولید ناخالص کشور کمک کنید، فراهم شود که در این راستا از شما تقاضا دارم ارتباط خود را تحت هیچ شرایطی با دانشگاه قطع نکنید.

وی با اشاره به تصویب بودجه دانشگاه آزاداسلامی برای سال آینده، گفت: در سال ۹۴ با همت خانواده‌های دانشجویان و جمع آموری شهریه‌ها و سایر درآمدها، خصوصا فعالیت‌های دانش‌بنیان، نزدیک به ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در آموزش عالی هزینه خواهیم کرد که این رقم اثر فزاینده‌ای در توسعه‌ زیربناهای آموزش عالی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهد داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم