نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد اسلامی پیش گام در اصلاح نظام پذیرش دانشجو

نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در استان های کرمان ،هرمزگان ،سیستان و بلوچستان ،دانشگاه آزاد اسلامی را اولین دانشگاه پیش گام در اصلاح ساختار پذیرش دانشجو عنوان کرد وگفت : این دانشگاه با تدوین آیین نامه مدونی اقدام به پذیرش دانشجو نموده و همه ی جو سازی ها علیه این دانشگاه هیاهویی بیش نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، علی اصغر رستمی ابوسعیدی که در پنجمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان درواحد بین المللی کیش گفت : مناطق آزاد کشور را سرشار از پتانسیل هایی قلمداد کرد که باید دانشگاه آزاد اسلامی با درایت و مدیریتی هدفمند از این پتانسیل ها در جهت توسعه و پیشرفت این دانشگاه در این مناطق مهم و استراتژیک بهره گیری گیرند.

وی با اشاره به تدوین طرح جامع استفاده از ظرفیت علمی استادان بنام ایرانی مستقر در خارج از کشور تاکید کرد: دانشگاه های بین المللی باید علاوه بر تلاش خود در راستای تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه های خارجی ،نسبت به جذب استادان بنام ایرانی نیز در تخصص های مختلف علمی و فناوری در راستای طرح مذکورهمت گمارند.

این مقام مسؤول با اشاره به گسترش شهرک‌های علم و فناوری در کنار شرکت‌ها دانش بنیان تاکید کرد :کسب ۱۲ درصد بودجه دانشگاه از درآمد غیر شهریه باید به سرعت محقق و عملی شود تا راه برون رفت از تکیه بر شهریه دانشجویی و ضرر دهی برخی از واحد ها به سرعت جامه عمل بپوشد.

رستمی ابوسعیدی از حضور ۱۴ هزار دانشجو ایرانی در کشورهای ارمنستان ،آذربایجان و تاجیکستان خبر داد و گفت: این امار تنها در چند کشور همسایه ، نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در تربیت نیروهای داخلی ،برجسته تر و مهمتر جلوه می دهد و به وضوح نشان می دهد آموزش سطحی این جوانان در این کشورها و امثال آنها نه تنها بار علمی به کشور ندارد بلکه فرهنگ های مغایر با انقلاب اسلامی را ناخواسته به کشور تحمیل می کند که در جای خود بسیار اندوه بار و خطرناک است .

وی حمایت و پشتیبانی از دانشجویان نوآور و نخبه را یکی از وظایف مهم دانشگاه ها عنوان کرد و افزود: دانشگاه باید در کشف دانشجویان نخبه و کارآمد تلاش مضاعف نمایند تا بتوانند با نوآوری در عرصه ی فناوری و علمی گام های بلندی بردارند .

نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر مسائل فرهنگی جوانان ، یکی از اهداف مهم دانشگاه رادر کنار رشد و ارتقای علمی و پژوهشی دانشگاه توجه و عنایت به مسائل فرهنگی عنوان کرد و خواستار توجه ویژه و اهتمام جدی روسای واحدها و معاونین فرهنگی به این مهم شد.

وی تولید ثروت را از منابع علمی و پژوهشی مهم خواند و گفت : اگر دانشگاهی نتواند از دستاوردهای علمی خود تولید ثروت و سرمایه نماید بدون شک در آینده نزدیک محکوم به شکست و رو به زوال است و باید بتواند همراه با قافله پر شتاب علمی و فناوری به پیش بتازد تا به بقای خود ادامه دهد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم