نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد اسلامی دچار گرفتاری مزمن سیاسی است

دکتر حمید میرزاده با تأکید بر اینکه رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی باید با یک ارتباط ارگانیک و سازمان یافته وهم افزایی یکدیگر را تقویت کنند، گفت: در سایه همکاری و مدیریت دانشکده خبر، مخاطب‌شناسی علمی و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی افزایش یافته و موجب محبوبیت و مقبولیت این دانشگاه خواهد شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در مراسم افتتاح دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا (ع)، گفت: در متن واقعا عاشورا و ماه محرم موضوع و اهمیت پیغام و پیام رسانی مشخص است که می توان به خوبی از این واقعه به ضرورت ارتباطات و انتقال پیام پی برد که اگر ارتباطات نبود، موضوع پیام قیام امام حسین (ع) در غوغاسالاری های طول تاریخ تا به امروز محو می شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در عصر پرشتاب امروزی، ارتباطات حرف نخست را می زند و تحقیقات نشان می دهد که ۷۰ تا ۸۰ درصد وقت روزانه مردم صرف امور ارتباطی آنها می شود.

وی با بیان اینکه ارتباط رمز پایداری حیات انسان است، اظهار داشت: مردم برای تداوم حیات و بهبود زندگی، ارتباطات خود را توسعه می بخشند و امروز این رشته بسیار پیچیده و تخصصی است.

میرزاده تصریح کرد: در جامعه ایران نیز ارتباطات بسیار اهمیت دارد و نکته مهم آن، نگاه و رویکرد علمی به این مقوله است. از این رو پس از تشکیل شورای راهبردی اطلاع رسانی و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی، با همکاری دکتر طه هاشمی و دکتر رضائیان، به ضرورت این مسئله بیش از پیش پی بردیم.

وی با بیان اینکه تأسیس دانشکده خبر، نتیجه تصمیم گیری شورای راهبردی اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی است، تأکید کرد: با تصویب این طرح و با پیگیری‌های مستمر دکتر حسین زاده لطفی، روند راه اندازی این دانشکده از تابستان سال جاری عملی شد و خوشبختانه با پذیرش مسئولیت مدیریت این دانشکده از سوی دکترعقیلی، به سرعت مراحل پذیرش دانشجو طی شد و امروز شاهد آغاز به کار این دانشکده هستیم.

دکتر میرزاده تصریح کرد: این دانشکده دارای ۹۵۰ دانشجو در ۹ رشته در مقاطع کار‌شناسی، کار‌شناسی ارشد و دکتری است که کار خود را با حضور ۲۸ عضو هیأت علمی شامل استادیار، دانشیار و مربی از امروز آغاز خواهد کرد.

وی با اشاره به طرح تجمیع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی گفت: به امید خدا با اجرایی شدن این طرح، ساختمانی فاخر برای دانشکده خبر طراحی و احداث خواهد شد. همانطور که تجربه نشان داده کارهای بزرگ، از اقدامات ساده و کوچکی شروع شده بنابراین کوچکی این ساختمان به طور حتم مانع فعالیت های اثربخش و ماندگار این دانشکده نخواهد بود.

میرزاده با اشاره به اهمیت خبر و خبررسانی در دنیای امروز تأکید کرد: متأسفانه دانشگاه آزاد اسلامی دچار گرفتاری مزمن سیاسی است که این گرفتاری ها نتیجه دو عامل اغراض سیاسی و بی توجهی عده ای به اخبار واقعی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: متأسفانه امروز عده ای در جامعه هنر گوش دادن و شنیدن سخنان طرف مقابل را ندارند و تنها بر سخنان خود پای می فشارند که یکی از مشکلات مزمن دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه خبر و خبررسانی از این واقعیت تلخ نشأت می گیرد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه مردم به دنبال اخبار واقعی و فلسفه تصمیمات مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی هستند، گفت: روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تنها می تواند قسمتی از بار اطلاع رسانی را بر دوش بکشد و رسانه های دیگر دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با همکاری این دانشکده و با انجام فعالیت ها و اقدامات علمی، در این زمینه گام های اساسی بردارند.

وی با اشاره به اینکه افرادی موفق هستند که ارتباطات موفقی داشته باشند، گفت: هرچه ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر شود، موفقیت دانشگاه در عرصه علمی، پژوهشی و فناوری بیشتر خواهد بود که این موضوع به طور حتم محبوبیت و مقبولیت بیشتری را به همراه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تلاش رسانه های این دانشگاه برای انتشار اخبار این نهاد آموزشی تأکید کرد: تمامی رسانه های این دانشگاه در حال تلاش شبانه روزی هستند و ارتباط ارگانیک و سازمان یافته با این دانشکده، به بهتر شدن رویکردها و رهیافت‌های آنها برای انجام دقیق‌تر این وظیفه کمک خواهد کرد.

میرزاده در پایان تصریح کرد: پیشنهاد می کنم رسانه‌های این دانشگاه ازجمله خبرگزاری آنا، روزنامه فرهیختگان، خبرگزاری ایسکانیوز، هفته نامه فارغ التحصیلان و روابط عمومی با یک ارتباط ارگانیک و سازمان یافته کار رسانه‌ای و سازمان دهی خبر را افزایش دهند و شبکه و کانونی برای این همگرایی ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، در ادامه دکتر عقیلی رئیس دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی نیز با قدردانی از دکتر میرزاده برای درک اهمیت رسانه و خبر در دوران کنونی و تأسیس این دانشکده گفت: افتخار دانشگاه آزاد اسلامی این است که از سال ۶۹ به صورت همزمان با دانشگاه علامه طباطبایی، رشته ارتباطات را راه اندازی کرده و اولین دوره دکتری خود را نیز با این دانشگاه از سال ۷۵ برگزار کرده است.

دکتر عقیلی افزود: امروز که امپریالیسم خبری تمامی منطقه خاورمیانه را تحت استیلای خود قرار داده و هجمه های سازمان یافته ای علیه جمهوری اسلامی ایران شروع کرده، نقش خبر و خبررسانی و تأسیس دانشکده‌ای در این زمینه، بسیار پررنگ و بااهمیت است.

وی در واکنش به برخی از انتقادات به تأسیس دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: پیام من به تمامی این دوستان این است که هرچه دانشکده خبر در دانشگاه های کشور بیشتر باشد، به طور حتم قدرت مانور کشور در عرصه خبر و ارتباطات بیشتر خواهد بود.

رئیس دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دیپلماسی رسانه ای امروز به ابزار دیپلماسی فرهنگی و اقتصادی کشورها تبدیل شده که جمیع این ابزارها، دیپلماسی عمومی کشورها را در محیط بین الملل شکل می دهند.

وی در توضیح مقاطع و رشته های دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی در سه مقطع کارشناسی (برای رشته های روابط عمومی، روزنامه نگاری، علوم ارتباطات اجتماعی، علمی کاربردی مترجمی خبر انگلیسی)، در مقطع کارشناسی ارشد (رشته های مطالعات فرهنگی و رسانه، علوم ارتباطات اجتماعی – تحقیق در ارتباطات اجتماعی، روزنامه نگاری و روابط عمومی) و در مقطع دکتری (رشته های علوم ارتباطات، فرهنگ و ارتباطات و مدیریت رسانه) در نیمسال تحصیلی جدید دانشجو پذیرفته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم