نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه آزاد از چارچوب استاندارد های خود کوتاه نمی آید

نود و نهمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حمید میرزاده در این جلسه با اشاره به روایت “اگر علم، ۲۷ حرف باشد تا زمان ظهور امام زمان علیه السّلام فقط دو حرف آن آشکار است و باقیش را آن حضرت در اختیار بشر قرار می دهد”، تصریح کرد: این روایت نشان می دهد که با همه وسعتی که علم بشری پیدا کرده است اما پس از ظهور حضرت ولی عصر ابواب آسمان و علم بر روی انسان باز می شود و آن زمان است که انسان می تواند از تمام ظرفیت های فکری خود استفاده کند.

دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه در قرآن از علومی صحبت شده که هنوز انسان به آنها دسترسی پیدا نکرده، گفت: از این آیات و روایات می توان فهمید که بشر زمانی به تمام این دانش ها دست پیدا می کند و پس از ظهور امام زمان (عج) آینده عقلی، حاکمیت عقل و باز شدن ابواب علمی برای بشر در راه است .

وی با اشاره به جلسه دو روز گذشته با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: این جلسه که با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد جلسه بسیار مثبتی بود و برآیند آن برای دانشگاه آزاد اسلامی مطلوب بود و امیدوارم از این پس جوسازی ها و حاشیه سازی ها علیه دانشگاه آزاد اسلامی خاتمه پیدا کند.

دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از چارچوب استاندارد های خود کوتاه نمی آید، گفت: اگر واحدی در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری داشته باشد ولی فاقد استاد باشد باید آن رشته ملغی شود و دانشجو به واحدی دیگر منتقل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه من در دانشگاه آزاد اسلامی باید پاسخگوی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مردم، دولت و وزرات علوم باشم، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید استانداردهای آموزش عالی را رعایت کند.

وی افزود: اگر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کف امکانات آموزشی رعایت نشود مورد حمایت ما قرار نخواهد گرفت.

مصوبات جلسه هیات رئیسه

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ادامه این جلسه گزارش کمیسیون های تخصصی هیات رئیسه مطرح شد همچنین نامه معاون سنجش و پذیرش دانشگاه در خصوص آیین نامه ارتقای سطح علمی کارکنان دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و گزارش معاونت عمران در خصوص هتل و طرح های عمرانی دانشگاه ارائه شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم