نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه‎‎های یزد باید برای توسعه آموزش عالی به اجماع برسند

نشست روسای دانشگاه‌ها و مراکز اموزش عالی استان یزد در سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور استان یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر “محمدصالح اولیاء” رییس دانشگاه یزد و دبیر شورای هماهنگی آموزش عالی استان هدف از برگزاری این جلسات را هماهنگی و هم‏‏گرایی دانشگاه‏‏ها و همچنین جلوگیری از موازی کاری ذکر کرد و افزود: تا خودمان در استان به فکر نباشیم، کسی نیز به فکر ما نخواهد بود و باور داریم که باید برای ارتقای آموزش عالی استان یزد با جلوگیری از موازی‌کاری به فکر ارتقا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر استان یزد به داشتن مرکز آموزش عالی مناسب معروف و شناخته شود، دانشجویان از استان‏‏های دیگر نیز جذب خواهند شد.

اولیاء ادامه داد: باید به اجماعی برای برنامه توسعه آموزش عالی برسیم تا بتوان راهکار خوبی برای ارتقای استان در سطح کشور ارایه دهیم و در جهت پیشرفت گام برداریم.

وی گفت: باید در استان یزد مزیتی را ایجاد کنیم تا بتوانیم از شهرهای دیگر نیز دانشجو جذب کنیم و پس از جمع‏‏بندی، پیشنهادهای خود را به مسؤولان استان ارایه کنیم.

دکتر “محمدرضا امینی” رییس دانشگاه پیام نور استان یزد نیز در این مراسم گفت: با توجه به نبود سیاست‎‎های بلند مدت، بسیاری از دانشگاه‏‏ها با مشکل روبرو هستند، ولی امیدواریم با همکاری روسای دانشگاه‏‏ها این مشکلات کاهش پیدا کند.

وی افزود: امسال هفدهمین سال تاسیس دانشگاه پیام نور است و این دانشگاه با جدیت به دنبال کیفی‏‏سازی فعالیت‎‎هاست.

رییس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: ما از سامانه‏‏های متنوعی در زمینه‏‏های آموزش و پژوهش استفاده کرده‎‎ایم تقویت ارتباط با صنعت را در دستورکار خود قرار داده‏‏ایم.

امینی گفت: برگزاری اردوهای جهادی، قران و عترت، اخذ مجوز نشریات، نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان، تاسیس پژوهشکده نانو و اخذ مجوز نانو از ریاست جمهوری از جمله فعالیت‏‏های این دانشگاه است و بسیاری از برنامه‏‏های فرهنگی و دانشجویی دیگر را نیز در برنامه‏‏های خود داریم.

وی در پایان گفت: تعامل بین آموزشکده‌ها و راه‎‎های افزایش درآمدها، استفاده بهینه از آزمایشگاه‎‎ها و برگزاری کارگاه‎‎های آموزشی علمی و اداری برای بهبود عملکردها، فعالیت‎‎های فرهنگی بزرگ و مشترک، طرح‏‏های پژوهشی مشترک برای حل مشکلات استان، تجلیل از محققان برجسته به صورت مشترک از جمله خواسته‏‎‎های دانشگاه پیام نور در این جلسات است.

دکتر “ناصر صدرا ابرقویی” رییس دانشگاه علمی کاربردی یزد نیز در این مراسم با اشاره به کاربردی بودن دروس و رشته‎‎ها در دانشگاه علمی کاربردی، گفت: در این دانشگاه اغلب رشته‌ها بر اساس تقاضا ایجاد شده است.

وی افزود: در حال حاضر در استان یزد ۲۵ مرکز علمی کاربردی وجود دارد که بیشتر آنها در بستر ادارات دولتی و سیستم‎‎های تولیدی و اجتماعی هستند.

وی افزود: در این قالب ۱۲ هزار و ۴۶۲ دانشجو مشغول به تحصیل هستند و در ترم جاری دو هزار و ۴۰۰ دانشجوی کاردانی، کارشناسی و یک رشته کاشناسی ارشد جدید پذیرش شده است.

صدرا ابرقویی گفت: اغلب رشته‏‏‌های این دانشگاه تقاضا محور است و براساس تقاضای جامعه و صنعت ایجاد شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم