نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه‌ آزاد لرستان سه ترمه شد

معاون هماهنگی دانشگاه‌های آزاد لرستان بودجه سال ۹۳ دانشگاه را ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، بهروز دوستی امروزدوشنبه در جمع خبرنگاران، بیان کرد: ۱۲۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه سال ۹۳ دانشگاه آزاد لرستان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ۱۲ درصد از بودجه دانشگاه آزاد لرستان که معادل ۱۵ میلیارد تومان است از محل فعالیت‎های دانش‎بنیان این دانشگاه تامین می‎شود، افزود: برای تحقق این بودجه شورای اقتصادی و سرمایه‎گذاری با مشارکت کارآفرینان برتر و کارشناسان اقتصادی استان تشکیل شده است.

دوستی اضافه کرد: ۹۹ درصد از بودجه دانشگاه آزاد به شهریه دانشجویی وابسته است که در راستای کاهش این وابستگی و همچنین استفاده از سرمایه‎های راکد دانشگاه آزاد مانند آزمایشگاه‎ها و اراضی کشاورزی امسال باید ۱۲ درصد از بودجه دانشگاه از طریق فعالیت‎های دانش بنیان تامین شود.

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان تصریح کرد: ۵۰ درصد از سهام شرکت‎های دانش بنیانی که در دانشگاه آزاد در راستای درآمد زایی ایجاد می‎شوند به اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه اختصاص یافته است.

وی از افزایش ترم‎های سال تحصیلی از دو به سه ترم در این دانشگاه خبر داد و بیان کرد: از تابستان سال ۹۳ افزایش ترم‎های سال تحصیلی در این دانشگاه آغاز می‎شود.

دوستی گفت: در برنامه جدید دانشگاه آزاد، ترم تابستان به عنوان یک ترم تحصیلی محسوب می‎شود که این طرح از تابستان امسال با ارائه هشت واحد درسی در دانشگاه آزاد لرستان کلید می‎خورد؛ البته بر اساس این طرح در ترم تابستان باید ۱۲ واحد درسی ارائه شود که این مساله از سال آینده در لرستان اعمال می‎شود.

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان با بیان اینکه با افزایش ترم‌های تحصیلی زمان تحصیل در مقطع کارشناسی از چهار سال به سه سال کاهش می‎یابد، افزود: کیفیت آموزشی در طرح افزایش ترم‎های تحصیلی مورد توجه قرار گرفته است، به گونه‎ای که حق‎التدریس اعضای هیئت علمی که در فصل تابستان با دانشگاه همکاری می‎کنند به دو برابر افزایش یافته و همچنین دروسی که آزمایشگاهی و عملی هستند نیز در این ترم ارائه نمی‎شوند.

وی با اشاره به اینکه در طرح جدید ترم تابستان هشت هفته به طول می‎انجامد، بیان کرد: با توجه به پیشرفت‎های کمی که در دانشگاه آزاد به وقوع پیوسته است دهه چهارم از عمر این دانشگاه به عنوان دهه کیفیت نامگذاری شده است.

دوستی اظهار کرد: دانشگاه آزاد لرستان دارای شش میلیون و ۳۸۴ هزار مترمربع زمین است که ۲۵۰ هزار مترمربع معادل ۲۵ درصد از این زمین‎ها ساخته شده است و در طول ماه‎های آینده ۴۰ هزار مترمربع فضا نیز در این دانشگاه به بهره‎برداری می‎رسد.

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان از تشکیل شورای راهبردی فرهنگی در ستاد هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان خبر داد و تصریح کرد: با تشکیل این ستاد که متشکل از صاحب نظران فرهنگی است برای اولین بار بودجه فرهنگی در دانشگاه‎های آزاد لرستان به ۱۰ برابر یعنی چهار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی به نحوه فعالیت ستاد هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان اشاره و افزود: انجام امور اداری و ستادی دانشگاه‎های آزاد هر استان به ستاد هماهنگی در هر استان واگذار شده است که این ستاد در لرستان از بهمن سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم