نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه‌ها باید محل آزاداندیشی باشند

معاون فرهنگی و دانشجویی سازمان سمای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید محل آزاداندیشی باشند، گفت: باید مسائل فرهنگی و دیدگاه‌های مختلف فرهنگی جامعه با استدلال و دلایل منطقی در دانشگاه‌ها مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه سمنان، فاروق داوود پور در معارفه رئیس شورای سیاستگذاری سما در استان سمنان گفت: باید توجه داشت که بر مبنای شعار سال ۹۳ ،فرهنگ ،کارخانه آدم‌سازی و انسان‌سازی است و از این رو توجه به فرهنگ باید در سرلوحه امور قرار بگیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی سازمان سما گفت: تعلیم و تربیت باید با فرهنگ و برنامه برای آینده هدایت شود و این مهم دغدغه مجموعه ‌های آموزشی و دانشگاهی است. بنابراین باید نگرش به فرهنگ در جامعه بسیار جدی‌تر مورد بازنگری قرار گیرد تا جامعه دچار سقوط فرهنگی که منجر به سقوط اجتماع خواهد شد، نگردد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید محل آزاداندیشی باشند، افزود: باید مسائل فرهنگی و دیدگاه‌های مختلف فرهنگی جامعه با استدلال و دلایل منطقی در دانشگاه‌ها مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

داوودپور در ادامه گفت: پیشرفت جهشی فناوری، موجب عقب افتادن و فاصله سریع بین نسل‌ها می شود. از این رو، ارگان‌های آموزشی باید برای تعلیم و تربیت صحیح به صورت نهاد یادگیرنده درآیند و پیوسته خود را به روز کنند.

وی با اشاره به توانمندی‌های موجود در مراکز سما در کشور گفت: مراکز سما در کشور می‌توانند در کنار مباحث آموزشی برای نسل آینده، کمک و همراهی امین برای آموزش و پرورش کشور به حساب بیایند.

وی با اشاره به تغییرات انجام گرفته در مجموعه مدیریت سازمان سما گفت: امروز به جایی رسیده ایم که باید به توانایی‌ها و توانمندی‌های استان‌ها اعتماد کنیم و تصمیم‌گیری را بر عهده مجموعه شورای سیاستگذاری سما بگذاریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان نیز با اشاره به توانمندی‌های دانشگاه در بخش آموزش گفت: توجه به سما بر پایه بستر آماده شده توسط مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در جای جای کشور می‌تواند به عنوان یک پشتیبان برای دانشگاه مطرح شود.

دکتر غلامحسن واعظی گفت: باید از پتانسیل مراکز آموزشی سما در جهت بیمه نمودن آینده دانشگاه به لحاظ تامین دانشجو استفاده و دانشگاه را به نسل پیش از دانشگاه بهتر معرفی کرد.

محمود یحیایی معاون سازمان سمای دانشگاه آزاد اسلامی سمنان نیز در این جلسه با تاکید بر بهره‌گیری به موقع از فرصت خدمت‌گذاری گفت: مجموعه حاضر در مجموعه سما تمام تلاش خود را به کار برد تا برای ارتقای فرهنگی و آموزشی سما فعالانه عمل کرد.

گفتنی است: در این جلسه هوشنگ مکتبی به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری سما در استان سمنان معرفی شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم