نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

«دانشگاه‌های یتیم» در ویتنام

بسیاری از دانشگاه‌های ویتنام طی سال‌های اخیر بدون رئیس اداره می‌شوند و برخی دیگر نیز با مشکلاتی نظیر حفظ اجباری روسای کنونی و پا به سن گذاشته، تغییر مداوم و حتی انتخاب روسای بی‌کیفیت مواجه هستند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ دانشگاه «هاهوآ تی‌ین» یکی از دانشگاه‌های ویتنام است که با سرمایه مردمی و در استان «ها نام» این کشور تاسیس شده است. این دانشگاه طی سه سال اخیر بدون رئیس اداره شده‌ است. این دانشگاه از بدو تاسیس خود در سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۱ میلادی چهره چهار رئیس را به خود دیده که هر چهار نفر از سوی مقامات استانی «ها نام» تایید شده بودند اما سرانجام هر یک از آنها این دانشگاه را ترک کردند. عمر فعالیت هیچ‌یک از این رؤسا طولانی نبود. برخی از آنها حدود دو سال بر مسند ریاست این دانشگاه تکیه زدند در حالی که عمر ریاست برخی از آنها حتی به دو هفته هم نرسید. در این میان تعدادی نیز به صورت غیر رسمی ریاست این دانشگاه را عهده دار شدند اما پس از مدت اندکی این دانشگاه را ترک کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از ویتنام نت بریج، از سال ۲۰۱۱ میلادی که آخرین رئیس نیز این دانشگاه را ترک کرد افراد بسیاری به قصد انجام فعالیت به این دانشگاه آمدند اما هیچ‌یک از آنها به دلیل اینکه تاب و توان برعهده گرفتن چنین شغل دشواری را نداشتند به سمت ریاست این دانشگاه منصوب نشدند.

علاوه بر دانشگاه «هاهوآ تی‌ین» می‌توان به دانشگاه‌های «ثان دونگ» و «تان تائو» اشاره کرد که هر یک برای مدتی بی‌سرپرست ماندند.

بنا بر قوانین جاری ویتنام، روسای دانشگاه‌ها باید کمتر از ۷۰ سال سن داشته باشند در حالی که در برخی موارد سن بعضی از آنها از مرز ۸۰ سال نیز می‌گذرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم