نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه‌های نیوزیلند به همتایان آسیایی خود می‌بازند

مطالعات اخیر نشان می‌دهد سرازیر شدن میلیون‌ها دلار سرمایه به سوی دانشگاه‌های آسیایی، مهمترین دلیل افول دانشگاه‌های اقیانوسیه و استرالیا در رده‌بندی‌های جهانیِ دانشگاه‌ها است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سالانه شمارتعداد قابل‌توجهی از انواع رتبه‌بندی‌های بین المللی از ویژگی‌های مختلف دانشگاه‌های جهان منتشر می‌شوند و امسال تمام واکنش‌ها نسبت به این رده بندی‌ها بر موضوع سقوط جایگاه دانشگاه‌های نیوزیلند نسبت به سال گذشته در این رده‌بندی‌ها متمرکز شدند. به همین دلیل، وزارت آموزش نیوزیلند با انتشار گزارش جدیدی، رتبه دانشگاه‌ها را طی چند سال اخیر مورد ارزیابی قرار داده تا بتواند تصویر دقیقی از چگونگی این تغییر چشمگیر در نظام آموزش عالی این کشور ارائه دهد.

«وارن اسمارت»، نگارنده این گزارش به تردیدها نسبت به کارآمدی این رده بندی‌ها اشاره می‌کند. وی با این حال معتقد است این نظرسنجی‌ها توانسته‌اند توجه بسیاری از رسانه‌ها، سیاست‌گذاران، ‌دانشگاه‌ها و افکار عمومی را به خود جلب کنند. این نظرسنجی‌ها در نهایت به دلیل اینکه مردم تصور می‌کنند مهم هستند، اهمیت پیدا می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیز نیوز، در این گزارش رده بندی‌های اعلامی از سوی سه موسسه مطرح رتبه بندی دانشگاه‌های جهان شامل کیو.اس، تایمز هایر اجوکیشن (THE) و رتبه علمی دانشگاه‌های جهان (ARWU) مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در این بررسی‌ها دانشگاه‌های نیوزیلند در تمام رده بندی‌های فوق سقوط کرده‌اند و تنها دانشگاه «آوکلند» وضعیت نسبتا متعادلی داشته است. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد رشد دانشگاه‌های آسیایی در این رده بندی‌ها یکی از مهمترین عوامل سقوط دانشگاه‌های نیوزیلند بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم