نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه‌های ناکارآمد کره‌جنوبی در آستانه قطع بودجه

وزیر آموزش کره جنوبی ۱۹ دانشگاه و کالج ناکارآمد در این کشور را به کاهش بودجه و کمک‌های مالی دولتی از سال تحصیلی آینده تهدید کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی از ۳۳۴ دانشگاه و کالج در کره جنوبی، وزارت آموزش این کشور دانشگاه‌ها و موسساتی که عملکرد نامناسبی دارند معرفی و پیشنهاد کرد که سهم پذیرش دانشجوی آنها کاهش یابد. وزارت آموزش کره جنوبی پس از آنکه متوجه شد در مقایسه با شمار دانشجویان این کشور، تعداد دانشگاه‌ها و کالج‌ها زیاد بوده و فعالیت تعدادی از آنها ناکارآمد است تصمیم گرفت سهمیه پذیرش دانشجویان این دانشگاه‌ها و کالج‌ها را کاهش دهد. اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۴) دولت کره جنوبی همچنین با حذف یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار با هدف کاهش دانشجویان ورودی، شروع به تخصصی کردن دانشگاه‌ها کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه جونگ آنگ چاپ کره جنوبی، ارزیابی دانشگاه‌های کره در ۹ معیار شامل میزان استخدام هیئت علمی و تعداد دانشجویانی که کمک هزینه تحصیلی اخذ می‌کنند صورت گرفت.

یکی از مقامات وزارت آموزش کره جنوبی گفت: به دانشگاه‌ها در ازای کاهش میزان پذیرش دانشجو، امتیازات بیشتری داده شد که بدین ترتیب برخی دانشگاه‌ها و کالج‌ها برای سال تحصیلی آینده در مجموع حدود ۴۲۴۴ نفر از میزان ظرفیت‌های پذیرش خود کاستند.

از ۱۹ دانشگاه و کالجی که به لحاظ شرایط عملکرد رتبه کمتر از ۱۵ درصد دارند، هفت دانشگاه با جرایم مالی سخت تری مواجه خواهند شد. به عنوان مثال، دانشجویان تازه وارد این دانشگاه‌ها از دریافت هرگونه کمک هزینه تحصیلی محروم خواهند شد و برخی دیگر نیز صلاحیت پرداخت وام‌های تحصیلی به دانشجویان را نخواهند داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم