نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه‌های علمی کاربردی حق تدریس رشته‌های غیرمرتبط را ندارند

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی گفت: هدف از ایجاد دانشگاه علمی کاربردی ایجاد نظام آموزش مهارتی در تمامی سطوح است.

حسین تاجیک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه هدف از ایجاد دانشگاه علمی کاربردی ایجاد نظام آموزش مهارت در فناوری شامل آموزش با هدف ارتقاء دانش کار و فناوری و به همگام کردن مهارت شغلی وافزایش مستمر و فزاینده و بهره وری در تمامی سطوح است، افزود: این دانشگاه با استفاده از فناوری آموزشی روز افزون و ظرفیت محیط کار، افراد را بر اساس استانداردها و صلاحیت شغلی و با تاکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغلی و حرفه کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می کند.

وی با بیان اینکه تدریس تمامی رشته ها در این دانشگاه علمی کاربردی به صورت تخصصی است، اظهار کرد: تمامی دانشگاه های علمی کاربردی را موظف کرده ایم تا محیط و فضای دانشگاه های خود را بر طبق قوانین جدید احداث کنند به طوری که در ساخت این دانشگاه ها فاز توسعه نیز برای گسترش آنها مد نظر است که در صورت افزایش و جذب دانشجویان زیاد این طرح نیز در دانشگاه ها اجرایی می شود.

وی تاکید کرد: هزینه ساخت این مراکز بسته به تعداد دانشجویان دارد و تمامی هزینه های مربوطه برای ساخت مراکز جدید نیز توسط خود نهاد ها و وسازمان ها ذی ربط تامین می شود.

سرپرست واحد دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی اذعان کرد: دانشگاه های علمی کاربردی حق تدریس رشته های غیر مربوط با این دانشگاه ها را ندارند و در صورت هر گونه تخلف از سوی مراکز ذی ربط دفتر نظارت و ارزیابی این دانشگاه مرکز مربوطه را از ادامه فعالیت برای مدتی منع کرده و رشته های جدیدی نیز به آنها نمی دهند.

وی در پاسخ به ادعای استفاده از سرویس های بهداشتی در برخی از دانشگاه های علمی کاربردی استان به عنوان آزمایشگاه، افزود: این خبر را تایید نمی کنیم، چراکه در صورت نبود آزمایشگاه در این مراکز قراردادی با آزمایشگاه های خصوصی و دولتی و مراکز فنی حرفه ای بسته می شود و تا زمان احداث آزمایشگاه در این مراکز از امکانات آنان دانشجویان بهره مند شوند.

تاجیک تصریح کرد: برای ساخت و جابه جایی دانشگاه ها از وام های دولتی کمک گرفته شده و برای ادامه فعالیت ساخت این مراکز از هزینه های شخصی استفاده می شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم