نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه‌های آسیا به دنبال رتبه جهانی

گزارش جدیدی که از سوی «موسسه آمار یونسکو» منتشر شده نشان می‌دهد نرخ ثبت نام دانشجویان در دانشگاه‌های آسیا رو به افزایش است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گزارش جدید «موسسه آمار یونسکو» (UIS) شیوه‌های مختلفی را که کشورهای آسیایی بر پایه آن می‌توانند ضمن افزایش کیفیت دانشگاه‌های خود، دانشجویان بیشتری را ثبت‌نام کنند، مورد بررسی قرار داده است. این گزارش در ۱۹ ماه مه با عنوان «آموزش عالی در آسیا: افزایش یا گسترش» از سوی اداره کمیسیون آموزش عالی، دانشگاه ماهیدال و اداره آموزش، علم و فرهنگ سازمان ملل منتشر خواهد شد. این گزارش با هدف کمک‌ به دولت‌های آسیایی برای افزایش امکان دسترسی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشیِ باکیفیت تهیه شده است.

نظام‌های آموزشی در کشورهای آسیایی با پشتوانه دولت‌ها در احداث دانشکده‌های جدید و به خدمت گرفتن استادان و گسترش بخش خصوصی، توسعه بسیاری یافته‌اند. دانشگاه‌های آسیایی همچنین با ارائه دوره‌های جدید کارشناسی ارشد و تربیت استادانِ بیشتر این امکان را یافته‌اند تا جوابگوی رشد فزاینده تقاضا برای آموزش عالی باشند. اما سرمایه‌گذاری در مقطع کارشناسی ارشد ممکن است در درازمدت سبب کاهش سرمایه‌گذاری در مقطع کارشناسی شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی‌ورلدنیوز، «هندریک فان درپول»، مدیر موسسه آمار یونسکو می‌گوید: امروز مسابقه اصلی بر سر ساخت دانشگاه‌های بین‌المللی و باکیفیتی است که به دنبال جذب دانشجویان خارجی بیشتر، کمپانی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی هستند. اما در این راه خطرات پنهانی نیز وجود دارد چرا که با سرازیر کردن بودجه بیشتر به سوی دانشگاه‌های مطرح، دولت‌ها ممکن است در پیشبرد موسسات آموزشی دیگری که از این بودجه‌ها محرومند از جیب دانشجویان خرج کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم