نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشکده فنی دانشگاه تهران جزء ۷۵ مؤسسه برتر دنیا

همزمان با هشتاد سالگی دانشگاه تهران و طبق آخرین گزارش مؤسسه رتبه‌بندی شانگ‌های، دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران در میان ۲۰۰ مؤسسۀ رتبه‌بندی شده در جایگاه ۷۵ قرار گرفت.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، نظام رتبه‌بندی شانگهای یکی از نظام‌های بین‌المللی معتبر برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی و پژوهشی است که از سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی شده است. این نظام، علاوه بر اعلام رتبه‌بندی کلی، دانشگاه‌های جهان را بر اساس پنج حوزۀ موضوعی گسترده (علوم طبیعی و ریاضیات، علوم فنی/مهندسی و رایانه، علوم زیستی و کشاورزی، پزشکی و داروسازی، و علوم اجتماعی) و پنج حوزۀ موضوعی خاص‌تر (ریاضیات، فیزیک، شیمی، علوم رایانه، و اقتصاد/کسب و کار) رتبه­‌بندی و سالانه ۲۰۰ مؤسسۀ برتر را معرفی می‌کند.

در گزارش اخیر، دانشگاه‌های معتبری مانند آریزونا، کلمبیا، دوک، کیوتو، مک­گیل، پکن، هنگ­کنگ، منچستر، آلبرتا، لیسبون، چالمرز، نیویورک، و شفیلد در این فهرست پس از دانشگاه تهران قرار دارند و دانشگاه‌های ام.آی.تی.، استنفورد، کالیفرنیا-برکلی، ایلی­نویز، و تکزاس در آوستین نیز به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم این فهرست را تشکیل می‌دهند.

دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و صنعتی شریف، دانشگاه‌های دیگر ایرانی هستند که در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

به علاوه، در رتبه‌بندی کلی این نظام، دانشگاه تهران تنها دانشگاه ایرانی است که در شاخص‌های مختلف با رتبۀ ۳۰۱ تا ۴۰۰ در فهرست ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.

براساس گزارش دانشگاه تهران، این دانشگاه در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ توانسته است به ترتیب رتبه‌های ۴۰۲-۵۰۱، ۴۰۱-۵۰۰، ۳۰۱-۴۰۰، و ۳۰۱-۴۰۰، ۴۰۱-۵۰۰ را کسب کند. دانشگاه­های هاروارد، استنفورد،

ام­آی­تی، و کالیفرنیا- برکلی از ایالات متحده و دانشگاه کمبریج از انگلستان به ترتیب رتبه­‌های یک تا پنجم این نظام رتبه‌بندی را به خود اختصاص داده­‌اند.

انتهای پیام

هیأت رئیسه دانشگاه این موفقیت را که در هشتادمین سال تاسیس دانشگاه به دست آمده است،به فال نیک گرفته و آن را به خانواده بزرگ دانشگاه تهران ،جامعۀ علمی کشور و ملت عزیز ایران تبریک می‌گوید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم