نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجو و دانشگاه، عصاره وضعیت هر جامعه‎اند

رئیس دانشگاه لرستان گفت: شناخت دانشجو و اهمیت به او در پیشبرد و اعتلای کشور موثر است.

خسرو عزیزی در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: اهتمام به منزلت دانشجو و شناخت نقش و اهمیت این قشر فرهیخته و معنوی در پیشبرد و اعتلای کشور موثر است.

وی اضافه کرد: همه می‎دانیم سرمنشأ فرهیختگی، قدرت و مدیریت، خرد است و تردیدی نیست که خرد دنیای جدید در دانشگاه متبلور می‎شود.

دکتر عزیزی با بیان اینکه دانشجو و دانشگاه عصاره وضعیت هر جامعه‎اند، اظهار کرد: عالی‎ترین بیان حق‎طلبی، ظلم ستیزی و استکبارستیزی، عدالت‎طلبی، آرمان‎خواهی و ایثارگری همواره در نسل شرف دانشجو تبلور یافته و خواهد یافت.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه جنبش دانشجویی در ایران با عمل مسئولانه و صادقانه در گذرگاه‎های تاریخی کشور ما زبان گویای خرد و ناب اندیشه اسلامی بوده است، تصریح کرد: دانشجویان در پیروزی انقلاب و تداوم آن و نقش‎آفرینی در ۸ سال دفاع مقدس و امروز دوشادوش خیل عظیم مردم در مبارزه با دشمنان داخلی و خارجی نظام جلودار بودند و خواهند بود.

وی گفت: بر ماست که شکوفایی و بالندگی تعهد و تخصص این قشر را بر مبنای اصول ناب اسلام‎محوری و فرامین رهبری فراهم کنیم.

عزیزی یادآور شد: جنبش‎های دانشجویی همواره بایستی از کنش‎های هیجانی، احساسی و سطحی‎نگری دور باشند و به گوهر خردمندانه و نقاد خویش نزدیک‎تر شوند.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه اگر تا دیروز دانشجویان متعهد رسالت‎هایی که ذکر شد را به نحو احسن انجام داده‎اند، اظهار کرد: امروز نیز باید ضمن حفظ موضع و نقد منصفانه و حمایت‎های لازم در برابر عملکرد مدیران باید جهاد علمی را سرلوحه کار خود قرار داده و بکوشند تا در این مقطع تاریخی گره مشکلات کشور را حل کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم