نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجو و دانشگاه، عصاره وضعیت هر جامعه‎اند

رئیس دانشگاه لرستان گفت: شناخت دانشجو و اهمیت به او در پیشبرد و اعتلای کشور موثر است.

خسرو عزیزی در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: اهتمام به منزلت دانشجو و شناخت نقش و اهمیت این قشر فرهیخته و معنوی در پیشبرد و اعتلای کشور موثر است.

وی اضافه کرد: همه می‎دانیم سرمنشأ فرهیختگی، قدرت و مدیریت، خرد است و تردیدی نیست که خرد دنیای جدید در دانشگاه متبلور می‎شود.

دکتر عزیزی با بیان اینکه دانشجو و دانشگاه عصاره وضعیت هر جامعه‎اند، اظهار کرد: عالی‎ترین بیان حق‎طلبی، ظلم ستیزی و استکبارستیزی، عدالت‎طلبی، آرمان‎خواهی و ایثارگری همواره در نسل شرف دانشجو تبلور یافته و خواهد یافت.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه جنبش دانشجویی در ایران با عمل مسئولانه و صادقانه در گذرگاه‎های تاریخی کشور ما زبان گویای خرد و ناب اندیشه اسلامی بوده است، تصریح کرد: دانشجویان در پیروزی انقلاب و تداوم آن و نقش‎آفرینی در ۸ سال دفاع مقدس و امروز دوشادوش خیل عظیم مردم در مبارزه با دشمنان داخلی و خارجی نظام جلودار بودند و خواهند بود.

وی گفت: بر ماست که شکوفایی و بالندگی تعهد و تخصص این قشر را بر مبنای اصول ناب اسلام‎محوری و فرامین رهبری فراهم کنیم.

عزیزی یادآور شد: جنبش‎های دانشجویی همواره بایستی از کنش‎های هیجانی، احساسی و سطحی‎نگری دور باشند و به گوهر خردمندانه و نقاد خویش نزدیک‎تر شوند.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه اگر تا دیروز دانشجویان متعهد رسالت‎هایی که ذکر شد را به نحو احسن انجام داده‎اند، اظهار کرد: امروز نیز باید ضمن حفظ موضع و نقد منصفانه و حمایت‎های لازم در برابر عملکرد مدیران باید جهاد علمی را سرلوحه کار خود قرار داده و بکوشند تا در این مقطع تاریخی گره مشکلات کشور را حل کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم