نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجو نباید صرفا برای تحصیل علم وارد دانشگاه شود

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: دانشجو نباید صرفا برای تحصیل علم وارد دانشگاه شود.

دکتر علی اکبر اختری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو به تمامی فعالان عرصه علم و دانش، اظهارکرد: ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ نقطه عطفی در تاریخ دانشگاه‌های ایران است، چراکه این روز بیانگر این واقعیت است که دانشگاه تنها سنگر علم و دانش نیست.

وی با بیان اینکه دانشجو فقط برای تحصیل علم وارد دانشگاه نمی‌شود، گفت: دانشجو باید به عنوان عنصری پویا و مؤثر در جریان فرآیندهای جاری جامعه خود قرار گیرد و در این محیط مقدس تفکر و اندیشه خود را سامان دهد.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: پیام اصلی شهدای این رویداد مهم دانشگاهی این است که دانشجویان کشور با آگاهی و تیزهوشی که از ویژگیهای خاص جوانان این مرز و بوم کهن است جریانات فکری و سیاسی را دنبال کنند و هرگز به احدی از داخل و یا بیرون کشور اجازه ندهند که وی را دستاویز هدف‌های خود قرار دهد.

اختری تصریح کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان دانشگاهی جوان و نوپا تمام تلاش خود را به کار خواهد بست که دانشجویانی خلاق و کارآمد برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.

وی اظهارکرد: دانشجویان قشر اثرگذار جامعه هستند و نکوداشت روزی به نام آنان سرشار از ارزش است.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: برای پیشرفت ایران اسلامی در تمامی جهات نیازمند آنیم که دانشجویانی با درک بالای اجتماعی تربیت کرده و آنها را برای مقابله با هر شرایطی در زندگی آماده کنیم.

اختری در پایان خاطرنشان کرد: توجه به ابعاد مختلف زندگی در طول دوران دانشجویی ضرورتی انکار ناپذیر است که مسئولین دانشگاهی باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم