نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجو شدن، مسئولیت افراد را سنگین‌تر می‌کند

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها، تاکید کرد: دانشجو شدن مسئولیت افراد را سنگین‌تر می‌کند چراکه راه خطیری پیش روی دانشجویان است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ابراهیمی که صبح امروز در همایش معنوی میثاق مهر در حرم مطهر رضوی حضور یافته بود، در ادامه خطاب به دانشجویان اظهار کرد: شما قدم به مکانی بزرگ و مقدسی گذاشتید؛ باید توجه داشت دانشگاه محلی مقدس است اما این تقدس در مشهد دوچندان خواهد بود.

وی ادامه داد: همجواری ما با مرقد مطهر امام رضا(ع) مسئولیت ما را بیشتر خواهد کرد و هنگامی که شما با مدرک تحصیلی خود از این شهر می‌روید، انتظار این است که نماد و معرفی از این شهر باشید.

ابراهیمی تاکید کرد: در این روز باید پیمان ببندیم که همجواران خوبی برای امام رضا(ع) خواهیم بود و بتوانیم برای ابلاغ پیام این بزرگان رسالت خود را به انجام رسانیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دانشجو باید اعتماد به خدا و خدمت به خلق را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد گفت: تجمع ما در این مکان مسئولیت ما را سنگین‌تر خواهد کرد چراکه راه خطیری پیش روی دانشجو و دانشگاهیان است.

وی با اشاره به پذیرفته شدگان در دانشگاه علوم پزشکی، به تشریح تفاوت‌های این دانشجویان با سایر پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها پرداخت و افزود: دانشجویان علوم پزشکی علاوه بر مسئولیت در حوزه آموزش و پژوهش، بار سنگین درمان بیماران و تولی سلامت جامعه را نیز بر عهده دارد.

ابراهیمی تاکید کرد: به همین منظور انتظار می‌رود دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی به نکات اخلاقی که همان اعتماد به خدا و خدمت به خلق خدا است، توجه بیشتری کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: این دانشجویان باید همیشه رسالت خود را مدنظر داشته باشند تا بیماران وجهه الهی را در دستان آن‌ها ببینند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم