نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجو باید کارآفرین باشد

رییس دانشگاه پیام‌نور خدابنده گفت: دانشجو باید کارآفرین باشد که این امر با کارآموزی در حین تحصیل محقق می‌شود.

منصور ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه زنجان، اظهارکرد: برای هرچه عملی‎تر شدن پایان‎نامه‎های دانشجویی توجه به دو مقوله اولویت پژوهشی و پشتیبانی و حمایت‌ مالی پژوهشگران بسیار ضروری است.

وی افزود: ارگان‎های مختلف با تعیین اولویت‎های پژوهشی خود و اعلام آن به سازمان مرکزی دانشگاه‎ها و وزارت علوم می‎‌توانند در تعیین خط مثبت در استفاده از نتایج یافته‎های پژوهشی دانشجویان استفاده لازم را ببرند.

ایمانی تصریح کرد: هرچه حمایت‎ مالی پژوهشگران بیشتر باشد قطعاً پژوهشگران بدون دغدغه مسائل مالی و با جدیت بیشتری در این حوزه وارد می‌شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور خدابنده با بیان این که در مقطع کارشناسی ارشد و برای پایان‌نامه‎های انجام شده مرکز اسناد و مدارک وجود دارد، گفت: با وجود این مرکز پژوهشگران قبل از انتخاب موضوع می‌توانند از پرداختن به موضوعات تکراری پرهیز کنند، درحالی که به دلیل نبود چنین مرکزی در مقطع کارشناسی و عدم اطلاع از موضوعات پژوهش شده معمولاً شاهد دوباره کاری و پرداختن به موضوعات تکراری در پایان‏‌نامه‎ها و طرح‎های تحقیقی دانشجویی هستیم.

این مسئول با اشاره به این که باید از دانشجو انتظار فعالیت علمی داشت، تاکید کرد: درحال حاضر برخورد با دانشجویان ادامه مسیر دبیرستان و به صورت دانش‌‎آموزی و تدریس استاد در کلاس و حفظ جزوه از سوی دانشجویان است؛ درحالی که ماهیت دانشجویی پژوهش و تحقیق در زمینه‎های علمی مورد نیاز است.

ایمانی خاطرنشان کرد: دانشگاه باید کارآفرین تربیت کند که این امر با کارآموزی در حین تحصیل محقق می‌شود ولی درحال حاضر بیشتر دانشجویان کارجو هستند و پس از فارغ‌التحصیلی منتظر آزمون در استخدام می‎نشینند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم