نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجو باید کارآفرین باشد

رییس دانشگاه پیام‌نور خدابنده گفت: دانشجو باید کارآفرین باشد که این امر با کارآموزی در حین تحصیل محقق می‌شود.

منصور ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه زنجان، اظهارکرد: برای هرچه عملی‎تر شدن پایان‎نامه‎های دانشجویی توجه به دو مقوله اولویت پژوهشی و پشتیبانی و حمایت‌ مالی پژوهشگران بسیار ضروری است.

وی افزود: ارگان‎های مختلف با تعیین اولویت‎های پژوهشی خود و اعلام آن به سازمان مرکزی دانشگاه‎ها و وزارت علوم می‎‌توانند در تعیین خط مثبت در استفاده از نتایج یافته‎های پژوهشی دانشجویان استفاده لازم را ببرند.

ایمانی تصریح کرد: هرچه حمایت‎ مالی پژوهشگران بیشتر باشد قطعاً پژوهشگران بدون دغدغه مسائل مالی و با جدیت بیشتری در این حوزه وارد می‌شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور خدابنده با بیان این که در مقطع کارشناسی ارشد و برای پایان‌نامه‎های انجام شده مرکز اسناد و مدارک وجود دارد، گفت: با وجود این مرکز پژوهشگران قبل از انتخاب موضوع می‌توانند از پرداختن به موضوعات تکراری پرهیز کنند، درحالی که به دلیل نبود چنین مرکزی در مقطع کارشناسی و عدم اطلاع از موضوعات پژوهش شده معمولاً شاهد دوباره کاری و پرداختن به موضوعات تکراری در پایان‏‌نامه‎ها و طرح‎های تحقیقی دانشجویی هستیم.

این مسئول با اشاره به این که باید از دانشجو انتظار فعالیت علمی داشت، تاکید کرد: درحال حاضر برخورد با دانشجویان ادامه مسیر دبیرستان و به صورت دانش‌‎آموزی و تدریس استاد در کلاس و حفظ جزوه از سوی دانشجویان است؛ درحالی که ماهیت دانشجویی پژوهش و تحقیق در زمینه‎های علمی مورد نیاز است.

ایمانی خاطرنشان کرد: دانشگاه باید کارآفرین تربیت کند که این امر با کارآموزی در حین تحصیل محقق می‌شود ولی درحال حاضر بیشتر دانشجویان کارجو هستند و پس از فارغ‌التحصیلی منتظر آزمون در استخدام می‎نشینند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم