نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجو باید صبر عاقلانه مبتنی بر امید داشته باشد

معاون فرهنگی دانشگاه لرستان گفت: فضای کرسی‎های آزاداندیشی و نقد در دانشگاه لرستان به گونه‎ای است که فضایی با نشاط و انتقاد‎پذیر را در این دانشگاه نوید می‎دهد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام خدایی در مراسم جشن استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه ضمن تشریح پنج ضرورت مورد نیاز جامعه دانشجویی و دانشگاهی از صداقت به عنوان نخستین ضرورت یاد کرد و ادامه داد: صداقت ضرورتی است که دانشجویان به ویژه دانشجویان ورودی جدید باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشند.

خدایی از صلابت به عنوان دومین ضرورت مورد نیاز جامعه دانشجویی و دانشگاهی نام برد و ادامه داد: زمانی می‎توان یک فضای با صلابت را از دانشگاه ترسیم کرد که دانشجو و استاد این دانشگاه به موقع در کلاس درس حضور یابند و دانشجو بدون دلیل کلاس درس را تعطیل نکند و اساتید نیز از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند.

این معاون دانشگاه لرستان با بیان اینکه خوشبختانه این عزم را در معاون آموزشی جدید دانشگاه لرستان برای تدوین و اجرای یک تقویم آموزشی باقوام و باصلابت می‎بینیم، یادآور شد: باید به گونه‎ای عمل شود که کلاس‎های درس دانشگاه زودتر از موعد مقرر تعطیل نشوند.

خدایی نظم را یکی از نمودهای صلابت در محیط دانشگاه دانست و گفت: تشکل دانشجویی از نظر ما موفق است و می‎تواند بهره‎وری از زمان داشته باشد که نمود نظم و انضباط باشد.

وی از برنامه ریزی به عنوان یکی از ضرورت‎های یک دانشجو یاد کرد و ادامه داد: یک دانشجو برای کسب موفقیت باید اولویت‎های هر روز خود را معین و طبق برنامه‌ریزی برای دستیابی به آن‌ها تلاش کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان با تاکید بر اینکه ملت ایران باید برای همیشه خط بطلانی بر روی بی‎نظمی‎ها بکشند، گفت: خوشبختانه امروز نسل نو ما کمر همت را بسته‎اند تا تمدن اصیل ایران اسلامی را که به نام دانشمندانی همچون بوعلی سینا، فارابی و زکریای رازی مزین است، احیا کنند.

خدایی با بیان اینکه صلابتی که در خلاقیت نمود پیدا می‎کند را از دانشجویان انتظار داریم، اضافه کرد: در جامعه‎ای که دچار تورم است بر دانشجوی دانشکده کشاورزی آن حرام است اگر بخواهد غذای مورد نیاز خود را خارج از فضای دانشکده کشاورزی تامین کند.

وی از صفای نفس به عنوان سومین ضرورت مورد نیاز جامعه دانشجویی و دانشگاهی یاد کرد و افزود: صفای نفس و اخلاق متعالی و راز و نیاز بدست می‎آید.

این مقام مسئول از صمیمیت به عنوان یکی دیگر از ضرورت‎های مورد نیاز جامعه دانشجویی و دانشگاهی نام برد و گفت: منظور از این صمیمیت این است که اگر دیدیم هم کلاس و یا هم اتاق‎مان در زیر تیغ های‎فرهنگی که دشمنان بالای سر جوانان ما گرفته است در حال گرفتار شدن است اجازه ندهیم به انحراف کشیده شود.

خدایی با بیان اینکه دانشجو باید همه چیز را در حد ایده آل بخواهد اما باید به امکانات دانشگاه به حسب ذات منطقه نیز توجه داشته باشد و در مقابل کمبودها صبر داشته باشد، افزود: در واقع دانشجو باید صبر جمیل داشته باشد به این معنی که هم نسبت به کمبودها انتقاد و اعتراض کند و هم خوبی‎ها را ببیند.

این معاون دانشگاه لرستان با بیان اینکه دانشجو باید صبر عاقلانه مبتنی بر امید داشته باشد، گفت: ایجاد فضای نقد و انتقاد از جمله مسائلی است که مورد تاکید رئیس جمهور است و در جشن آغاز سال تحصیلی در دانشگاه تهران نیز بر این مسئله تاکید داشتند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم