نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجویان نامیبیایی در برزخ بازگشت به اوکراین

دولت نامیبیا برای جابه‌جایی دانشجویان مشغول به تحصیل خود از مناطق مورد مناقشه در اوکراین، منتظر تایید دانشگاه‌های روسیه است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دیوید ناموندی» وزیر آموزش «نامیبیا» دراین‌باره گفت: کارشناسان این وزارتخانه به طور مستمر با سفارت نامیبیا در روسیه در تماس هستند و از دولت روسیه می‌خواهند تا با انتقال دانشجویان نامیبیا از مناطق ناآرام اوکراین به دانشگاه‌های روسیه موافقت کند.

ناموندی گفت: ما خواهان انتقال دانشجویان خود که در دانشگاه‌های مناطق مورد مناقشه اوکراین تحصیل می‌کنند به دانشگاه‌های روسیه هستیم اما این اقدام مستلزم تایید دانشگاه‌های روسیه است.

درگیری و ناآرامی در اوکراین باعث شد گروهی از دانشجویان نامیبیا که در مناطق مورد مناقشه این کشور با روسیه تحصیل می‌کردند به کشور خود بازگردند. همچنین وزیر آموزش اوکراین به کلیه دانشگاه‌های این کشور دستور داد تا تاریخ ۲۰ ماه مه کلاس‌های خود را تعطیل کنند. در این موعد ۱۳ دانشجوی نامیبیایی گفتند که تا آن زمان در اوکراین باقی می‌مانند در حالی که چهار دانشجو گفتند با خود بلیت بازگشت به کشورشان را خریداری می‌کنند. با این حال دولت هنوز تکلیف این دانشجویان را که به کشور بازگشته‌اند مشخص نکرده و معلوم نیست آنها را به دانشگاه‌های متبوع خود اعزام کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از «آل‌آفریکا»، دانشجویان بلاتکلیف معتقدند که صندوق حمایت مالی دانشجویان نامیبیا باید از نظر مالی به آنها کمک کند تا بتوانند به دانشگاه‌های خود بازگردند.

«جیسون لیامبو»، دانشجوی سال دوم رشته پزشکی می‌گوید: همه ما در مناطق مورد مناقشه و جنگ‌زده درس نمی‌خواندیم و ما به دلیل اینکه ترم به پایان رسیده بود برگشتیم نه به خاطر ناامنی و صبر کردیم تا انتخابات در اوکراین پایان یابد تا برگردیم.

«لیامبو» همچنین نسبت به اینکه به تحصیل آنها به ویژه آنهایی که در ترم‌های پایانی تحصیل خود هستند خللی وارد شود ابراز نگرانی کرد و گفت: هنوز مشخص نیست بتوانیم به دانشگاه برگردیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم