نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجویان شهریه پرداز به صورت قانونی در دانشگاه پذیرش شده اند

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر این مطلب که در کنکور سراسری ۹۳ هیچ گونه تغییری در ظرفیت پذیرش دانشجویان عادی صورت نگرفته است گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی شهریه پرداز در سال جاری ۶۰ نفر است و این دانشجویان از طریق کنکور سراسری و به صورت قانونی وارد دانشگاه شده اند اما از لحاظ رتبه در کنکور با دیگر دانشجویان پذیرش شده متفاوت هستند که جای نگرانی ندارد.

دکتر علی جعفریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران افزود: ظرفیت پذیرش دانشجوی سراسری عادی در دفترچه کنکور ۹۵ نفر و با پذیرش سهمیه فرزندان شاهد و اعضای هیات علمی ۱۰۹ دانشجو به دانشگاه معرفی و پذیرش شده اند و هیچ گونه تغییری از سوی دانشگاه در ظرفیت دانشجویان عادی صورت نگرفته است.

وی با بیان این مطلب که ظرفیت پذیرش دانشجوی شهریه پرداز در سال جاری ۶۰ نفر است تصریح کرد: دانشجویان پردیس بین الملل از طریق کنکور سراسری و به صورت قانونی وارد دانشگاه شده اند اما از لحاظ رتبه در کنکور با دیگر دانشجویان پذیرش شده متفاوت هستند که جای نگرانی ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به سوال انتقال محل تحصیل دانشجویان پردیس بین الملل به تهران گفت: دستورالعمل وزارت بهداشت مبنی بر تحصیل دانشجویان شهریه پرداز در شعب بین الملل مانند کیش مربوط به ۸ سال گذشته است که در سال جاری وزارت بهداشت مصوب کرد که محصل تحصیل این دانشجویان، براساس تصمیمات دانشگاه محل آموزش تعیین شود.

جعفریان با بیان این مطلب که تدریس جداگانه دانشجویان شهریه پرداز از دیگر دانشجویان برای دانشگاه هزینه بر است افزود: براساس مصوبه جدید وزارت بهداشت و با بررسی های انجام شده ادغام برنامه آموزشی به لحاظ کیفیت آموزشی هیچ گونه مشکلی را ایجاد نمی کند و تجربه نشان داده میزان رتبه های دانشجویان شهریه پرداز در آزمون های جامع علوم پایه تفاوتی با دانشجویان سراسری ندارند و شهریه این دانشجویان صرف امکانات،‌ منابع و تجهیزات دانشگاه مادر می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص اعتراض دانشجویان به مدرک تحصیلی فارغ التحصیلی دانشجویان شهریه پرداز که مطابق دانشجویان سراسری صادر می شود گفت: براساس تصمیمات وزارت بهداشت مبنی بر یکسان سازی مدارک؛ مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان شهریه پرداز مطابق با محل تحصیل صادر می شود.

گفتنی است، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در ۱۶ مهرماه نسبت به طرح پذیرش دانشجوی شهریه پرداز مقابل تالار ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعتراض و تجمع کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم