نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجویان دانشگاه تهران صاحب دفترچه بیمه می‌شوند

معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: در سال تحصیلی جدید همه دانشجویان دانشگاه تهران حتی دانشجویان ساکن خوابگاه و دانشجویان جدید الورود تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

حسین به‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: دانشجویانی که دفترچه بیمه ندارند می‌توانند درخواست دفترچه بیمه دهند تا دفترچه بیمه برای آنها صادر شود. دانشگاه تهران مجهز به مراکز درمانی مطلوبی است که دانشجویان می‌توانند به صورت رایگان توسط پزشکان عمومی و متخصص درمان شوند.

تشکیل پرونده‌های مشاوره دانشجویان به صورت دقیق و محرمانه

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در ادامه در مورد اقدامات این دانشگاه برای ورودی‌های جدید اظهار کرد: چند برنامه مشخص در زمینه بهداشت روان و سلامت دانشجویان ارائه خواهد شد که در چند بخش با سال‌های گذشته متفاوت است. بخش اول، پایش سلامت است که در این بخش علاوه بر اینکه برای هر دانشجو تست‌های اولیه پزشکی انجام می‌شود، سعی شده به فشار خون و دیابت هم توجه ویژه شود.

به‌نژاد افزود: پرونده پزشکی هر دانشجو به صورت کامل تهیه و توسط پزشکان متخصص بررسی می‌شود و اگر در سلامت دانشجویان مشکلی وجود داشت، دانشجو در مراکز بهداشت دانشگاه تهران توسط پزشکان متخصص، به صورت رایگان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه نکته دوم، موضوع مشاوره است، توضیح داد: امسال پرونده‌های مشاوره دانشجویان به صورت دقیق و محرمانه ایجاد خواهد شد و دانشجویانی که با مشکلی روبرو هستند به صورت رایگان تحت درمان و مشاوره قرار خواهند گرفت.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در ادامه در مورد وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه تهران توضیح داد: تلاش بسیاری انجام شد تا خوابگاه‌ها برای همه دانشجوهای مجاز، تامین شود. در ضمن برای دانشجویانی که تعهدی برای ارائه خوابگاه به آنها نداریم مانند دانشجویان ایثارگر و بهزیستی تسهیلاتی ارائه خواهیم کرد.

برنامه‌های جدید دانشگاه تهران برای وام‌های دانشجویی

به‌نژاد در باره وام‌های دانشجویی با بیان اینکه برنامه‌های جدیدی برای وام در نظر داریم، گفت:‌ برنامه‌های جدیدی در زمینه وام‌های تغذیه، خوابگاه و… در حال بررسی است که نشان از تلاش گسترده در زمینه تنوع بخشی به وام‌های دانشجویی دارد.

وی در پایان گفت: امسال دانشگاه ۴۰۰۰ ورودی جدید داشته و تعداد دانشجویان آن به ۴۸ هزار نفر رسید. با اینکه ساماندهی این تعداد از دانشجویان طاقت‌فرساست اما با همکاری خوبی وجود دارد، دانشگاه به خوبی اداره می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم