نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجویان برتر علوم پزشکی دانشگاه آزاد تقدیر شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد با حضور در همایش دانشجویان برتر حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، آخرین دستاوردهای این دانشگاه در حوزه پزشکی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر باقر لاریجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد در نخستین همایش دانشجویان برتر حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، اهداف برگزاری این همایش را آشنایی با حرکت‌های پزشکی، ارتقای فعالیت‌های دانشجویی و پژوهش‌های علمی، بهره‌مندی از دیدگاه‌های استعدادهای درخشان در حوزه سیاست‌های کلان، و نقش‌آفرینی بیشتر آنها دانست و اظهار کرد: مروری بر فعالیت‌های گذشته دانشگاه آزاد نشان می‌دهد که این دانشگاه از نظر تعداد دانشجو و میزان فعالیت‌های علمی در گستره دنیا و ایران سرآمد است.

باقر لاریجانی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد سومین دانشگاه از نظر تعداد دانشجو در جهان است، اظهار کرد: ۹۰ واحد دانشگاهی، یک تا ۱۰ رشته پزشکی، ۲۰۰۰ عضو هیات علمی، ۶۱ هزار دانشجو، ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی فعال و ۳۰۰۰ تخت بیمارستانی در حال ساخت از جمله خدمات این دانشگاه در حوزه پزشکی می‌باشند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد در تحقق سیاست‌های کلان سلامت نقش بسیار مهمی می‌تواند ایفا کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد تصریح کرد: توسعه فعالیت‌های علمی با توجه به نقشه توسعه علوم پزشکی و حوزه سلامت و برنامه جامع دانشگاه در دانشگاه آزاد از مهم‌ترین محورهای فعالیت‌های ماست.

لاریجانی از دیگر سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد را افزایش فعالیت‌های دانش‌بنیان، ارتقای سطح کیفی و کمی منابع سلامت و افزایش ارتباطات بین‌المللی دانست و با تاکید بر اینکه ظرفیت ایجاد رشته‌های علمی میان رشته‌ای در این دانشگاه فراهم شده، اظهار کرد: دانشجویان استعداد درخشان می‌توانند با تحصیل در رشته‌های میان‌رشته‌ای و تخصصی دو مدرک اخذ کنند. ضمن اینکه تحصیلات تخصصی و فوق تخصصی در اکثر واحدهای این دانشگاه ارائه شده و این امتیاز بزرگی برای این عزیزان به شمار می‌رود.

وی درخصوص افزایش فعالیت‌های اجتماعی در حوزه علوم پزشکی، سیاست‌گذاری جامع ارزشیابی با تدوین الگوی اعضای هیات علمی را یکی از اقدامات موثر در این جهت دانست و اظهار کرد: در فضای مجازی در یک سایت با ارائه رزومه و فعالیت‌های علمی اساتید برتر دانشگاهی امکان برقراری ارتباط دانشجویان متقاضی با این اساتید برای افزایش فعالیت‌های علمی و تقاضای گذراندن پایان‌نامه‌ها با این افراد فراهم شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد با اعلام این خبر که دانشگاه پرستاری دانشگاه آزاد درجه‌بندی شده‌اند، بیان کرد: در نشست‌هایی که طی یکی، دو هفته آینده به دانشگاه‌های دیگر داریم الگوی درجه‌بندی این دانشگاه‌ها را نیز تدوین خواهیم کرد.

لاریجانی با اشاره برگزاری امتحان جامع علوم پایه گفت: امتحان جامع علوم پایه در دانشگاه آزاد برای اولین بار برگزار شد و این اقدام برای این دانشگاه بسیار هویت‌آفرین بود.

وی ادامه داد: بستر ادامه تحصیلات پرستاران در بیمارستان‌های خصوصی فعال شده و ما در تلاش هستیم دوره‌های آموزشی خصوصی برای دیگر رشته‌ها از جمله رشته‌های فنی و مهندسی را فراهم کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد با ارائه گزارشی از بازدید از مرکز لیزر دانشگاه آزاد بیان کرد: در تلاش هستیم تا فعالیت‌های این مرکز گسترش یافته و محصولات آن وارد بازار شوند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه تلاش ما این است که پژوهش را در کل کشور توسعه دهیم از تاسیس مرکز تحقیقات مجازی استعداد درخشان حوزه علوم پزشکی خبر داد و اظهار کرد: دانشجویان می‌توانند پژوهش‌های خود را به این سایت فرستاده و مورد حمایت مالی قرار بگیرند.

وی از گسترش مرکز تحقیقات پلاسما و پزشکی و لیزرپزشکی و توسعه مراکز بالینی و اخلاق پزشکی در بیمارستان‌ها خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد با اشاره به راه‌اندازی شبکه جامع آزمایشگاهی پزشکی گفت: این شبکه به منظور جمع‌آوری اطلاعات پژوهش‌های علمی و متخصصان این حوزه تاسیس می‌شود.

لاریجانی در ادامه از برگزاری کلاس‌های گسترش‌های پژوهشی در برخی واحدها خبر داد که دانشجویان با شرکت در کارگاه‌های علمی مختلف دیپلم داخل دانشگاهی دریافت می‌کنند.

وی برای گسترش دوره‌های پژوهش‌محور پست دکترا از وزارت بهداشت درخواست همکاری کرد و از برگزاری جشنواره علوم پزشکی به نام لقمان حکیم برای دانشجویان و اساتید خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد علی‌رغم چالش‌های مالی پنج بیمارستان در دست احداث دارد، ارزیابی کیفی بیمارستان‌ها و گسترش بیمارستان در تمامی واحدهای دانشگاهی، تحول اورژانس‌ها و تمرکز بر اعتباربخشی و افزایش فعالیت‌های بین‌المللی از دیگر اقدامات مهم این دانشگاه دانست.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امیدواریم با سازمان‌های بیرونی تعاملی سازنده‌ و بهنجار برقرار کرده و منشور حقوق بیمار را اجرا کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه ما برای اجرای سند راهبرد بین‌المللی تلاش کنیم، گفت: دانشگاه آزاد در تولید دانش و خلق ثروت تلاش بسیار زیادی کرده و ما امیدواریم با بازمهندسی این مجموعه، حرکت و توان این دانشگاه را به سوی افزایش کیفیت فعالیت‌های علمی محقق کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم