نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجویان با ارائه پیشنهادات علمی در بهبود وضعیت دانشگاهی سهیم شوند

رئیس واحد علوم و تحقیقات با بیان این مطلب که تلاش مسئولان و کارکنان این واحد دانشگاهی ایجاد بهترین شرایط تحصیلی و آموزشی برای دانشجویان است، افزود: دانشجویان به عنوان جزئی از بدنه دانشگاه می‌توانند با ارائه پیشنهادات و راهکارهای علمی در بهبود وضعیت دانشگاه موثر باشند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر علی عباسپور در مراسم بزرگداشت روز دانشجو و تجلیل از دانشجویان نمونه این واحد دانشگاهی گفت:‌ بعد اصلی حضور شما جوانان در دانشگاه کسب علم و دانش و فراگیری تخصص‌های مورد نیاز کشور برای داشتن ایران اسلامی و پیشرفته در سطح جهان و کشورهای اسلامی است.

وی ادامه داد: بعد دیگر آموزش در دانشگاه، کسب رفتارها و دیدگاه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و … بواسطه حضور در محیط‌های دانشگاهی برای آمادگی دانشجویان برای حضور فعال و موثر در جامعه است.

دکتر عباسپور با اشاره به راه اندازی سالن‌های آمفی تئاتر در مرکز اسناد و کتابخانه و ساختمان ابن سینا واحد علوم و تحقیقات، ادامه داد: تلاش‌ها در این واحد دانشگاهی برای ارتقاء سطح علمی، گسترش ارتباط با خارج از دانشگاه و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه‌های معتبر در حال پیگیری است.

دکتر عباسپور تحصیل خوب و شرکت فعال در نشست‌های فرهنگی و اجتماعی را نشان دهنده قدرشناسی دانشجویان از انقلاب اسلامی، رهبری امام راحل (ره)، پایمردی شهدا و رهبری مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: دانشجویان با بهره مندی از امکانات موجود و با ارائه پیشنهادات خود می‌توانند در افزایش سطح اندوخته‌های علمی خود تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران تنها نیروی مستقل و مقتدر منطقه محسوب می‌شود که در مقابل اقدامات غیر انسانی داعش ایستاده است، تصریح کرد: اقدامات مقتدرانه ایران در سوریه و عراق در مبارزه با داعش و نیز کسب رتبه‌های علمی در جهان موجب افتخار است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر کرم اله دانشفرد، معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات در این مراسم، ضمن خیر مقدم و تبریک روز دانشجو، این روز را متمایز از دیگر روزهای سال دانست و گفت: نام گذاری این روز روند اداری نداشته بلکه تجلی ویژگی‌های بارز دانشجویی در صحنه، به عنوان نماد عقلانیت، خودباوری و آرمانگرایی بوده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان downloadروحیه ظلم ستیزی هستند،‌ گفت: دانشگاه محل فهم درست و فرهنگ دانشجو فرهنگ پویایی و زندگی است و سپردن امور به دانشجویان، موجب دستیابی به نتایج چشمگیر در ابعاد ملی می‌شود.

دکتر دانشفرد بر استفاده صحیح از توان و ظرفیت فکری جامعه تاکید و ابراز امیدواری کرد: دانشجویان امروز با داشتن ویژگی‌هایی در تراز انقلاب و بر اساس شرایط روز جامعه، در پیشرفت کشور موثر باشند.

دانشجویان قوه متفکر جامعه هستند

محمد مهدی عبدخدایی استاد دانشگاه و فعال سیاسی با اشاره به اینکه دانشجویان قوه متفکر جامعه هستند گفت:‌این دانشجویان بودند که متوجه سیاست استعمار نوین آمریکا شدند و در برابر آن ایستادگی کردند.

دبیر جمعیت فداییان اسلام نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اولین حرکت سیاسی علیه آمریکا از دانشگاه تهران شروع شد، افزود: دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۴ توسط رضاخان به منظور تربیت مدیرانی برای حفظ نظام سلطنتی پهلوی ایجاد شد.

وی با بیان اینکه نظام آمریکا نظامی سرمایه داری است، افزود: پس از جنگ جهانی دوم امریکا که خسارتی ندیده بود، سیاستی را در پیش گرفت تا بر اساس آن دنیا را به وابستگی اقتصادی به خود بکشاند که همان استعمار نوین است.

عبدخدایی ادامه داد: کشور آمریکا برای اجرای سیاست استعمار نوین خود در کشورهای خاورمیانه اصل ترومن را بیان کرد که بر اساس این اصل در ظاهر اقدام به کمک به کشورها برای توسعه می‌کرد ولی در باطن به وابستگی آنها منجر می‌شد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان قوه متفکر جامعه هستند افزود: این دانشجویان بودند که متوجه این سیاست استعمار نوین آمریکا شدند و در برابر آن ایستادگی کردند.

دبیر جمعیت فداییان اسلام ادامه داد: بعد از انقاب این دانشجویان بوده‌اند که سهم بسزایی در پیشرفت ایران اسلامی داشته‌اند و دشمنان انقلاب اسلامی همواره سعی دارند تا با به انحراف کشاندن شما دانشجویان مانع پیشرفت هرچه بیشتر ایران شوند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم